5. Novembris 2013 /NR. 45 (796)
Notikums
Aizritējusi konference par Satversmes preambulas paplašināšanas projektu
Foto: Boriss Koļesņikovs

Lai veicinātu plašāku diskusiju par Dr.iur.h.c. Egila Levita privāti izstrādāto Satversmes preambulas paplašināšanas priekšlikumu un apspriestu iespējamo konstitūcijas priekšvārda saturu, 25. oktobrī Latvijas Universitātē notika starptautiska konference "Latvijas valsts pamatu atspoguļojums izvērstā Satversmes preambulā – ideja un iespējamais saturs". Pasākumu rīkoja Saeimas Juridiskā komisija sadarbībā ar Latvijas Universitāti. Konferenci informatīvi atbalstīja izdevums "Jurista Vārds". Pasākumu vadīja doc. Dr.iur. Jānis Pleps.

Šajā "Jurista Vārdā" sniegts pārskats par konferences norisi, savukārt žurnāla elektroniskajā versijā priekšlasījumi, kuru autori tos bija iesūtījuši pasākuma organizatoriem, ir publicēti pilnā apjomā. Konferences videoieraksts pieejams gan Saeimas, gan Latvijas Universitātes mājaslapā.

Kopsavelkot konferences darbu, E. Levits atzina, ka tās dalībnieki ir centušies labāk izprast un atpazīt Latvijas valsti un pasākums ir bijis veiksmīgs solis uz priekšu šajā procesā. Viņš arī uzsvēra, ka, neraugoties uz preambulas projekta sakarā jau iepriekš izskanējušajiem apšaubījumiem, vairākums konferences dalībnieku bijis vienisprātis, ka latviešu nācija, kas runā latviešu valodā un kam ir sava vēsture un kultūra, eksistē un tai piemīt dabiska vajadzība "neļauties nostumt sevi malā". E. Levits vēlreiz atgādināja savas ieceres galveno mērķi: Satversmes preambulai jākļūst par atbildi uz jautājumu "Kas ir Latvijas valsts?".

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties