Trešdien, 26. martā, klātesot valsts pārvaldes iestāžu un Saeimas pārstāvjiem, arī citiem interesentiem, Valsts kontrole sniedza pārskatu par darba rezultātiem 2013. gadā un iezīmēja turpmākās prioritātes. Šajā sanāksmē ar ziņojumu uzstājās ne vien valsts kontroliere Elita Krūmiņa, bet arī visi iestādes padomes locekļi, kas vienlaikus ir Valsts kontroles sešu departamentu direktori.
Nenoliedzot uzlabojumus, kas iepriekšējos gados jau ir panākti attiecībā uz saimnieciskāku un efektīvāku valsts budžeta līdzekļu izlietojumu valsts pārvaldē, valsts kontroliere E. Krūmiņa norāda, ka vēl ir kur tiekties, un naudas šķērdētājiem vieglas dienas nesola arī turpmāk: "Diemžēl ir arī tādas institūcijas un amatpersonas, kuras negrib vai nespēj darboties sabiedrības interesēs. Attiecībā uz šīm institūcijām un amatpersonām Valsts kontroles attieksme ir un būs skarba."
Kā zināms, Valsts kontrole (turpmāk – VK) ir neatkarīga iestāde, kas pakļauta tikai likumam, un tās konstitucionālais statuss nostiprināts Latvijas Republikas Satversmē. Uz šo faktu, atklājot pārskata sanāksmi, norādīja arī valsts kontroliere E. Krūmiņa, sakot, ka savulaik Satversmes tēvi valsts finanšu kontroli uzticēja neatkarīgai institūcijai, kas darbojas sabiedrības interesēs, un uz tām arī ir orientēts iestādes darbs un attīstība.
Pēc E. Krūmiņas teiktā, darbs sabiedrības interesēs izpaužas kā VK darbības vīzijas, misijas un vērtību kopsumma. Proti, sekojot savai vīzijai, VK veicina finanšu līdzekļu efektīvu izmantošanu, panākot to ekonomiju, un uz konkrētu rezultātu sasniegšanu vērstas valsts pārvaldes darbību. Lai to īstenotu, iestādes misija ir sekmēt efektīvu un likumīgu nodokļu maksātāju naudas izlietojumu; finanšu pārvaldības attīstību un atbildību par izlietotajiem līdzekļiem; godīgu un caurskatāmu lēmumu pieņemšanas procesu publiskajā sektorā.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.