1. Aprīlis 2014 /NR. 13 (815)
Informācija
Venēcijas komisijas viedoklis par Krimas referendumu
1

2014. gada 21. martā Eiropas Komisija par demokrātiju caur likuma spēku (Venēcijas komisija), kas ir Eiropas Padomes padomdevēja institūcija konstitucionālos jautājumos, pēc Eiropas Padomes ģenerālsekretāra lūguma sniegusi viedokli par Krimas referenduma atbilstību konstitucionālajiem principiem.1 Venēcijas komisija lēmusi, ka, pirmkārt, Ukrainas konstitūcija paredz teritorijas nedalāmības principu un neparedz vietējos referendumos lemt par atdalīšanos no Ukrainas un, otrkārt, apstākļi Krimā neļāva noturēt referendumu atbilstoši Eiropas demokrātiskajiem standartiem. "Jurista Vārds" piedāvā Venēcijas komisijas viedokļa kopsavilkumu.

2014. gada 16. marta referendumā vēlētājiem bija iespējams izvēlēties starp divām alternatīvām – vai nu atbalstīt Krimas pievienošanos Krievijai, vai arī atbalstīt 1992. gada Krimas konstitūcijas atjaunošanu, kas paredz lielāku Krimas autonomiju Ukrainas sastāvā.

Lai izvērtētu referenduma konstitucionalitāti un tiesiskumu, Venēcijas komisija vispirms vērtēja, vai referenduma jautājumi ir tādi, par kuriem var lemt vietējā referendumā atbilstoši Ukrainas un Krimas autonomās republikas konstitūcijām.

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Hide Unhide
2. Aprīlis 2014 / 17:05
0
ATBILDĒT
Ka ar Krimas referendumu kaut kas bija nelāgi, ir tāpat skaidrs. Interesantāk, kā visas pārmaiņas varētu atgriezt izeja punktā. Kas notiktu ar KF pilsonību saņēmušajiem?
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties