22. Aprīlis 2014 /NR. 16 (818)
Informācija
Vai un kā tiesnesim runāt ar žurnālistu
1
Sannija Matule
Jurista Vārds 

Lai gan tiesu vara ir viens no trim savstarpēji vienlīdzīgiem valsts varas atzariem, tās attiecības ar presi tradicionāli ir veidojušās citādi nekā likumdevējam un izpildvarai. Ne žurnālistikā, ne arī pašā tiesu varā nav noteiktas skaidras robežas un šo attiecību ietvars, konkrēti atbildot, par ko, ciktāl un kādā veidā, manierē tiesai – tiesnešiem – ir pienākums runāt ar žurnālistiem jeb sniegt informāciju plašsaziņas līdzekļiem, lai nodrošinātu sabiedrības informētību un vienlaikus nezaudētu savu neatkarību. Lai meklētu un rastu šīs un citas atbildes, tiesu vara jau ir spērusi vairākus būtiskus soļus un savā praksē nonākusi pie dažiem konkrētiem secinājumiem.

Kā jau vēstīts šajā numurā, 14. aprīlī notika Augstākās tiesas un žurnāla "Jurista Vārds" kopīgi rīkota konference "Tiesas juridiskās kultūras telpā" (plašāk skat. D. Gailītes un G. Litvina sagatavoto konferences apskatu). Tās otrā daļa tika veltīta tieši diskusijai par tiesu un mediju attiecībām, uz tām raugoties no abām pusēm, tādēļ starp referentiem bija gan tiesneši, gan žurnālisti. Taču šis nebūt nav pirmais mēģinājums rast skaidrību par tiesu varas attiecībām ar neformāli tā dēvētās ceturtās valsts varas – preses – pārstāvjiem.

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
23. Aprīlis 2014 / 21:52
1
ATBILDĒT
Atkal secinājums, ka disciplinārlietas ierosināšanai nav pamata. Tikmēr sabiedrībai ir jāpacieš tādi tiesneši kā Raimonds Buls un Sandra Strence. Cik ilgi? Kam ir jānotiek, lai no viņiem tiktu vaļā?
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties