17. Jūnijs 2014 /NR. 24 (826)
Intervija
Jurisprudences studijas, sekojot sirdsbalsij
15
Krista Bērziņa intervijā Kristīnei Gailītei un Evai Vīksnai
Kristīne Gailīte
LU JF komandas dalībniece 
Foto: Boriss Koļesņikovs

Šajā laikā, kad augstskolās tūlīt aizritēs pēdējie pārbaudījumi un absolventu izlaidumu virpulis un atkal sāksies pieteikšanās jaunajām studijām, arī "Jurista Vārds" ļāvās nebijušam pārbaudījumam, uzticot divām Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes 2. kursa studentēm – Kristīnei Gailītei un Evai Vīksnai – interviju ar citu studenti – Kristu Bērziņu.

Par ikdienišķu studenti viņu gan ir grūti nosaukt, jo K. Bērziņa, kas nākamajā mācību gadā studēs LU Juridiskās fakultātes maģistrantūras pēdējā kursā, ir gan "Jurista Vārda" zinātniski pētnieciskā konkursa, gan arī pieredzes bagāta tiesu izspēļu dalībniece, tostarp prof. Kārļa Dišlera XV konstitucionālās tiesas procesa izspēles dalībniece un 2013. gada civiltiesību izspēles uzvarētāja. Turklāt K. Bērziņa līdztekus studijām strādā Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamentā, kā arī darbojas Amerikas Savienoto Valstu jauniešu konsultatīvajā padomē un Eiropas tiesību zinātņu studentu asociācijas valdē.

Tādēļ šī ir saruna par to, ko var paveikt mērķtiecīgs un darbīgs students un kas pamudina uz izvēli par labu jurista profesijai.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
15 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
cilvēks
20. Aprīlis 2015 / 23:09
1
ATBILDĒT
Man priekritīs gandrīz jebkurš šīs studentes kursa biedrs. Tik daudz, cik viņa ir špikojusi, nav špikojuši pat visi pārējie kursa biedri kopā.
Un tā tiek pelnītas labās atzīmes.
Lasītājs
25. Jūnijs 2014 / 12:33
2
ATBILDĒT
Pieļauju, intervijas mērķis bija motivēt citus studentus. Spriežot pēc raksta, K.B. ir diezgan aktīva un uzņēmīga meitene, par ko liecina arī šī intervija, jo jau ne katru klasisku LU studenti JV intervē :) , tomēr K.B. atbildes ir diezgan paredzamas.
Kam es pievērsu uzmanību, ir universitātes pieeja, ļaujot pētīt to pašu vēlreiz un vēlreiz. K.B. izvēlētais maģistra darba temats nav īpaši jauns vai oriģināls, jo šo tematu jau pētījis gan prof. Torgāns, gan citi studenti. Uzskatu, ka temata atkārtota pētīšana būtu racionāla, ja iepriekš cits students nav ticis gala ar uzdevumu vai arī ir pētījis tā paša priekšmetu citus aspektus, vai arī ir mainījusies regulējums un/vai tiesu prakse. Protams, tas būtu arī atkarīgs no mācībspēkiem, kuriem būtu vairāk jākontrolē zinātniskā darbu izstrādi.
mja > Lasītājs
25. Jūnijs 2014 / 13:10
1
ATBILDĒT
Vētīt atkārtošanos BD vai MD būtu vērts, ja tos darbus kaut kam izmantotu. Dažus kaut kādā apmērā publicē, bet, kas notiek ar tiem simtiem pārējo katru gadu? Tāpat, katrs pētot var kādu sīku savu niansi pamanīt, ko neviens cits nav iepriekš saredzējis. Diez vai BD un MD varētu saukt par zinātniskiem darbiem, drīzāk formalitāti vairākumam un treniņu dažiem, kas zinātnei pievērsīsies nopietnāk.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 12
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties