15. Jūlijs 2014 /NR. 27 (829)
Viedoklis
Piespiedu noma – konsensuāllīgums vai reāllīgums?
3
LL.M. (Riga Graduate School of Law)
Arta Snipe
zvērināta advokāte ZAB “iLAW” 
Mg.iur.
Normunds Šlitke
zvērināts advokāts ZAB “iLAW” 

2014. gada 19. jūnija Saeimas plenārsēdē likumdevējs nobalsoja par grozījumu izdarīšanu likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju". Šie grozījumi vērsti uz tā saukto piespiedu nomas tiesisko attiecību (skat. Satversmes tiesas 2009. gada 15. aprīļa sprieduma lietā 2008-36-01 3. punktu) "jautājuma sakārtošanu".

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Ieva
15. Jūlijs 2014 / 09:06
3
ATBILDĒT
Un ko darīt situācijā, kad jaunais zemes īpašnieks, kas ir Krievijas Federācijas pilsonis "investors", neņemot vērā noslēgto zemes nomas līgumu, kas izriet no piespiedu nomas attiecībām, un LR likumus, terorizē dzīvokļu īpašniekus ar nelikumīgiem prasījumiem - maksāt tādu zemes nomas maksu, kādu viņam ienāk prātā pieprasīt, nolūkā radīt emocionāli diskomforta stāvokli Latvijas iedzīvotājiem? Protams, neslēpjot vēlmi "izdzīvot" cilvēkus no to mājām - tā teikt 21.gs. okupācija.

Kā vienkāršiem, godīgiem Latvijas pilsoņiem turēties pret Krievijas pilsoņu negodprātīgajām darbībām?
:) > Ieva
16. Jūlijs 2014 / 11:27
1
ATBILDĒT
Nemaksāt neko! Lai tā ir RU pilsoņa problēma.
zeme > :)
9. Aprīlis 2017 / 17:53
2
ATBILDĒT
Varbūt vienreiz un par visiem laikiem atceramies un iegaumējam, ka 6% tika panākti kā kompromisa zemākā likme, jo citi zemes īpašnieki saņem vairāk kā 10% no kadastrālās vērtības, kas ir tikai normāla un adekvāta maksa, kas atbilst vidējai zemes nomas maksai valstī. Līdz ar to valsts ļoti nāca pretī dzīvokļu īpašniekiem un diskriminējot zemes īpašniekus noteica zemāko likmi 6%. Savukārt vēl zemāku likmi daži dzīvokļu īpašnieki ir panākuši nekaunīgā un negodprātīgā veidā dažādi ietekmējot un represējot citus zemes īpašniekus ar draudiem nemaksāt vispār ar likumu kurš paredz, ka zemes īpašniekam būs jācīnās ar katru dzīvokļa īpašnieku atsevišķi utt.!
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties