5. Augusts 2014 /NR. 30 (832)
Intervija
Baiba Broka: šī situācija nav viegla, bet ne emociju dēļ atstāju amatu
3
Baiba Broka intervijā JURISTA VĀRDAM
Sannija Matule
Jurista Vārds 
"Diemžēl šā brīža tiesiskā kārtība ir tāda, ka amatam nav nekādas nozīmes un aizstāvēt sevi nav iespējams, jo man neviens neko nejautā un arī nesaka," intervijā atzīst demisionējusī tieslietu ministre Baiba Broka, kurai 5. augusts ir pēdējā darba diena šajā amatā.
Foto: Boriss Koļesņikovs

Stājoties amatā šā gada janvārī, tieslietu ministre Baiba Broka neslēpa tuvējās nākotnes plānus kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās, un līdz ar to izskanēja versija, ka nozares vadība viņas pārziņā varētu atrasties vien dažus mēnešus. Vēlēšanas aizritēja, ministre palika savā vietā, taču, kā atklāja pagājušās nedēļas notikumi, – tomēr ne uz visu pilnvaru termiņu, jo 28. jūlijā B. Broka Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai iesniedza demisijas rakstu, kas arī tika pieņemts. Šāds ministres solis sperts pēc tam, kad kļuva zināms ģenerālprokurora lēmums atstāt nemainīgu Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lemto par atteikumu B. Brokai piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

Otrdiena, 5. augusts, ir B. Brokas pēdējā darba diena pašreizējā amatā. Tādēļ nedēļu pirms tā atstāšanas "Jurista Vārds" uzrunāja ministri, jautājot, vai tagad viņa zina un nojauš par SAB lēmuma iemesliem un kāda būs turpmākā rīcība, vienlaikus šajā sarunā atklājot, kā jūtas cilvēks, kurš tiek uzskatīts par neuzticamu.

Publiski jau kādu laiku izskan dažādas versijas un informācija, tostarp – vēl pirms bija zināms SAB lēmums – arī izteikumi, ka jums šī pielaide netiks piešķirta. Vai jums pašai šo notikumu scenārijs šķita reāls un tādu pieļāvāt?

Man tas ir liels pārsteigums. Pat nenojautu, ka kaut kas tāds varētu notikt.

 

Ģenerālprokurors ir paudis, ka tik nopietnās situācijās personai, ja ne konkrēti jāzina, tad vismaz būtu pašai jānojauš, ar ko šāds lēmums varētu būt saistīts.

Attiecībā uz sevi man diemžēl nav šādas nojausmas. Publiskajā jomā vairāk vai mazāk esmu darbojusies kopš 2006. gada, līdz šim esmu pildījusi visas deklarācijas, sniedzot par sevi nepieciešamās ziņas, un man ir bijusi otrās kategorijas pielaide darbam ar valsts noslēpumu. Protams, iepriekš esmu strādājusi daudzās vietās, arī ārzemēs, un man ir bijuši privāti klienti, kuri ir deklarēti.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
.
20. Augusts 2014 / 09:46
0
ATBILDĒT
http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/522865-brokai_pielaide_atteikta_sakara_ar_lielu_paradu_interpola_mekletai_personai
Zane B.
5. Augusts 2014 / 09:44
2
ATBILDĒT
Paldies redakcijai par šo interviju! Ieraudzīju šo situāciju pilnīgi no citas puses, kas līdz šim nebija ienākusi prātā. Un, jā, visi jau saka, ka ir jāno'jauš, bet, ja kaut hipotētiski pieļaujam, ka tur patiesi "kaut kas nav tīrs", tad gan ir iespējams nez ināt, ne nojaust.
Jebkurā gadījumā turu par ministri īkšķus, un pateicos intervijas autorei, ka baigi nav "zamudrījusi" jautājumus un situāciju, kā par šo lietu runā un raksta lielākā daļa žurnālistu.
Jurčiks
5. Augusts 2014 / 09:03
0
ATBILDĒT
Ja godīgi, tad īsti neticas, ka cilvēks šādā situācijā var pat NENOJAUST, kur tas suns apraksts. Jo vairāk tāpēc, ka ir bijušas "stundām ilgas intervijas"... Nu bet, lai kā tur nebūtu, veiksmi turpmāk
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties