12. Augusts 2014 /NR. 31 (833)
Skaidrojumi. Viedokļi
Vai notikusi vārda brīvības ierobežošana, izmantojot prasības nodrošinājumu
7
Asoc.prof. Dr.iur.
Artūrs Kučs
 

Nevērtējot maksātnespējas administratora Māra Sprūda prasību pēc būtības, par kuras pamatotību vai nepamatotību vēl lems tiesa, jāatzīst, ka jūlija izskaņā sabiedrisko rezonansi ieguvušais Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas lēmums par žurnāla "Ir" izdevēja – AS "Cits Medijs" – mantas apķīlāšanu prasības summas apmērā izgaismo nopietnus robus Latvijas tiesiskajā regulējumā un praksē vārda brīvības aizsardzības kontekstā.

2014. gada 22. jūlijā Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa pieņēma lēmumu par žurnāla "Ir" izdevēja – AS "Cits Medijs" – mantas apķīlāšanu civillietā par goda un cieņas aizskaršanu. Lietas pamatā ir maksātnespējas administratora Māra Sprūda vēršanās pret žurnālu "Ir", tā galveno redaktori Nelliju Ločmeli un raksta autori Indru Spranci par žurnāla publikāciju "Maksātnespējas ķēķis", kurā izgaismoti trūkumi maksātnespējas procesa īstenošanā un tiesiskajā regulējumā.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
7 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
15. Augusts 2014 / 12:02
1
ATBILDĒT
"IR" gadījumā ir risinājums - kamēr tiesa lieta izskata pēc būtības, izdevniecība ar visiem finansu resursiem tiek nodota maksātnespējas administratoram, kurš iztiesāšanas laikā nosaka periodiskā izdevuma saturu un publikāciju atbilstību konkrētā maksātnespējas administratora interesēm.
Pieļauju, daudziem lasītājiem būtu interesanti atvērt žurnālu, kurā publicēts ievadraksts: "10 iemesli, kāpēc maksātnespējas administrators ir katra cilvēka labākais draugs", tam seko foto - "Administrators bērnu ielenkumā", "Administrators palīdz ar cūku mēri slimai mežacūkai", tad nākamais raksts: "Ātrais ceļš uz maksātnespēju", tad vēl: "Maksātnespēja kā līdzeklis pret depresiju". Pēdējā lapā horoskops - kurā datumā labāk slēgt darījumus, lai iestātos maksātnespēja, administratora pieņemšanas laiki un parādnieka memuāri turpinājumos - "Manas dzīves maksātnespēja". Uz vāka foto - "Administrators kapusvētkos piemin parādniekus".
Armands > Seskis
15. Augusts 2014 / 13:30
0
ATBILDĒT
Vēl viens risinājums - "Ir" aprēķina eventuālos zaudējumus no prasības nodrošinājuma piemērošanas un vēršas tiesā ar attiecīgu pieteikumu. Tiesa, savukārt, varētu pielemt, ka Sprūdam, lai saglabātu prasīto prasības nodrošinājumu, ir jāiemaksā zināma summa kā "Ir" iespējamo zaudējumu atlīdzība sakarā ar prasības nodrošinājumu.
sm.
13. Augusts 2014 / 12:56
0
ATBILDĒT
Neesmu speciālists, bet kā ir ar argumentu par otras puses iespēju izmantot CPL 140.panta otro daļu? Vai arī te runa ir vienkārši par nesamērīgu nodrošinājuma apmēru, neskatoties uz otras puses procesuālajām iespējām to mazināt?
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 4
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties