7. Oktobris 2014 /NR. 39 (841)
Skaidrojumi. Viedokļi
Tiesneša darbs mediju un sabiedrības uzmanības centrā
9
Mag.iur.
Anita Kovaļevska
Administratīvās apgabaltiesas tiesnese, LU Juridiskās fakultātes lektore  

Uz tiesu un mediju attiecībām var skatīties no diviem skatpunktiem – no tiesu un tiesnešu skatpunkta un mediju skatpunkta. Šajā rakstā šis jautājums tiks apskatīts no tiesu un tiesnešu skatpunkta.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
9 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
9. Oktobris 2014 / 09:22
1
ATBILDĒT
Teicams raksts un uzteicami Jurčika komentāri, gluži kā kā raksta turpinājums!
Šeit tikai atliek piebilst, ka Tieslietu ministrija pastāvīgi domā par kontaktu stiprināšanu starp Temīdas kalpiem un Tautu.
Patlaban uzsākta projekta iedzīvināšana, ka tiesnesis būs sasniedzams dzīves pabērniem jebkurā diennakts laikā. Ja Romas republikā Tautas tribūna durvis bija atvērtas visu diennakti, tad arī tiesneša nama durvis turpmāk būs vaļā, un jebkurš procesa dalībnieks vai cits interesents drīkstēs ierasties pie tiesneša jebkurā diennakts laikā un kaut vai "sastiķēt pa trim", lai interesantā disputā apspriestu aktuālos procesuālos jautājumus.
Tiesu administrācija savukārt vaiga sviedros darbojas, lai tiesu darbs nebūtu sastindzis aiz slēgtām durvīm. Tāpēc tiks ieviests pilotprojekts, lai tiesneši un tiesu darbinieki sāktu piekopt sezonālo nomadu dzīvesveidu. Tas ir, Tiesas plašāk izmantos tiesības uz izbraukuma sēžu organizēšanu. Siltākajos gadalaikos tiesneši un tiesu darbinieki pajūgos ceļos pa Latvijas ceļiem un tekām, lai būtu tuvāk Tautai un varētu noturēt tiesas sēdes procesa dalībnieku dzīvesvietās. Tāpēc notiek darbs pie mongongo riekstu ieaudzēšanas Latvijā, jo mongongo rieksti ir klejotāju pārtikas pamatā, turklāt ir cerības, ka klejotājtiesas samazinās mežacūku populāciju Latvijā. Bez tam negodīgie eksperti un liecinieki vairs nevarēs izvairīties no Tiesas sēdēm, jo Tiesas ieradīsies liecinieku un ekspertu dzīvesvietās.
Klejotājtiesu simbols būs balta ķēve, jo Tautas tradīcijā jau izsenis ir balta zirga vešana pāri zobenam un vērošana, ar kuru kāju zirgs kāpj pāri zobenam. Ķēve tāpēc, ka ir mierīga, jo hormonu plosīts ērzelis neko nejēdz no tiesiskuma, bez tam neapzinīgie liecinieki varēs piespiedu darbu ietvaros slaukt ķēvi un ražot Tiesai kumisu.
Gēnu inženierijas ietvaros tiek strādāts pie tiesu darbinieku uzlabošanas, Sākotnēji bija projekts radīt tiesas Pegazu, uz kuras lidos tiesu darbinieki ar pavēstēm, tomēr patlaban aktuāls ir projekts par tiesu darbinieku un balto ķēvju krustošanu, lai radītu tiesu kentauru. Tiesu kentauram tiks pieaudzēti Pegaza spārni, bet ne parastie putna spārni. Kentauram būs pterodaktila plēvjspārni, jo uz tādiem varēs uzrakstīt procesa dalībnieku tiesības un pienākumus. Turklāt skandināvu tiesās darbojas teiksmainais tiesas zirgs Sleipnirs ar astoņām kājām, tāpēc arī Latvijas tiesu kentauram būs astoņas kājas lielākai mobilitātei, kā arī astoņi spārni, uz kuriem būs uzrakstīti ne tikai procesuālie pienākumi un tiesības, bet arī aktuālie tiesu prakses apkopojumi un tiesnešu atbildes vēstules. Tādējādi tiks nodibināts ciešs kontakts starp Tiesām un Tautu.
Armands > Seskis
9. Oktobris 2014 / 18:49
0
ATBILDĒT
Atkal labs! Tiesu kentaurs kā tiesu darbinieku un baltās ķēves krustojums vispār ir pērle. Jāsāk gatavot attiecīgi grozījumi Civilprocesa likumā, vai vēl labāk - jauns Civilprocesa likums.
mazgudrais > Seskis
9. Oktobris 2014 / 11:35
2
ATBILDĒT
pie augstāk minātā vēl piebilstams, ka gadījumā, ja tiesas kentaurs ar pienācīgu rūpību nepildīs savas funkcijas, tad Tiesas nolēmumi tiks rakstīti uz šī kentaura ādas ar viņa asins un Tiesneša ausu sēra maisījumu. Papildus tiešajam ieguvumam - tiesas kentaura uzcītībai tiks panākts, ka Tiesnesim ausis vienmēr dzirdīgas.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 6
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties