16. Decembris 2014 /NR. 49 (851)
Informācija
Atziņas un secinājumi par civilprocesa konferences aktualitātēm
Maija Glazjeva
Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta Starptautisko un procesuālo tiesību nodaļas juriskonsulte 

Tieslietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Juridisko fakultāti 2014. gada 5. decembrī rīkoja konferenci par civilprocesa aktuālajiem jautājumiem. Konferences mērķis bija analizēt nozares aktualitātes, diskutēt ar dažādu jomu pārstāvjiem, kuru darbs ikdienā saistīts ar Civilprocesa likuma (CPL) jautājumiem, kā arī apzināt civilprocesuālās tiesību jomas problēmas un iespējamos risinājumus. Šajā rakstā apkopotas konferencē izteiktās atziņas un būtiskākie secinājumi.

Konferenci atklāja Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina. Konferencē uzstājās civilprocesuālo tiesību praktiķi, LU Juridiskās fakultātes mācībspēki un Tieslietu ministrijas pārstāvji.

Ievadot konferenci, L. Medina informēja par civilprocesa aktuālajiem jautājumiem, tas ir, par 2014. gada laikā pieņemtajiem grozījumiem CPL, Saeimā izskatīšanā esošajiem likumprojektiem, kā arī par plānotajiem un izstrādes stadijā esošajiem grozījumiem CPL. Viņa norādīja: lai arī 2014. gadā CPL ir ticis grozīts astoņas reizes, tomēr tas ir noticis likumsakarīgi, vairākām dažādos laikos uzsāktām iniciatīvām un reformām sasniedzot to galīgo pieņemšanu un izšķiršanos Saeimā tieši šogad. Piemēram, tas attiecināms uz grozījumiem CPL, kas ievieš pakāpenisku pāreju uz t.s. tīro instanču sistēmu civillietās, uz grozījumiem, kas papildina civilprocesuālo regulējumu līdz ar Mediācijas likuma un Šķīrējtiesu likuma pieņemšanu, kā arī regulējumu, kas ievieš pagaidu aizsardzību no vardarbības. Šiem jautājumiem paralēli ir pieņemti arī citi grozījumi.

Tomēr kā svarīgu aspektu L. Medina uzsvēra, ka pie jebkurām izmaiņām civilprocesa regulējumā, kuras neizbēgami būs arī nākotnē, nedrīkst aizmirst par trim pamatvērtībām – sabalansētām pušu tiesībām un pienākumiem, civilprocesa vienotību un regulējuma skaidrību, iespēju saprātīgā termiņā panākt taisnīgu rezultātu.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties