28. Aprīlis 2015 /NR. 17 (869)
Skaidrojumi. Viedokļi
Kam pieder nauda, ko ikdienā maksājam kā pievienotās vērtības nodokli
11
Mg.iur.
Mārtiņš Saule
Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes vecākais izmeklētājs  

Pavisam ikdienišķa situācija – patērētāji maksā pievienotās vērtības nodokli (turpmāk arī – PVN) jeb naudu, bet nezina, kam tā pieder laikā, kamēr atrodas pie uzņēmuma, kam tā ir iemaksāta. No minētā izriet praksē aktuāls un noziedzīgu nodarījumu kvalifikācijai būtisks problēmjautājums – kam ir īpašumtiesības uz naudu, kas samaksāta kā pievienotās vērtības nodoklis?

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
11 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Raimo
26. Maijs 2015 / 12:40
1
ATBILDĒT
Raksta pamatā ir raksta autora pašpasludināta defektīva hipotēze nepareizi reducējot nodokļa definīciju, kā rezultātā raksta autors nonāk pie nepareiza secinājuma. Atbilstoši raksta autora piemērotajai loģikai faktu, ka visi zvirbuļi ir putni varētu pārvērst apgalvojumā, ka visi putni ir zvirbuļi. Raksta autora kļūdīšanos viegli ir pierādīt par paša VID praksi . Ko dara VID, kad juridiskajai personai, PVN "parādniecei", tiek pasludināts maksātnespējas process? VID šādos gadījumos piesaka kreditora prasījumu nevis īpašuma prasību uz valsts budžetam piederošajiem naudas līdzekļiem! Ja jau PVN nauda ir valsts īpašums, tad valsts var ceļot pprasību pret jebkuru, pie kura šī nauda atrodas…un tā mēs nonāktu pie absurda. Bet VID jau laikam patīk absurdi un radīt absurdas situācijas…
Maksātājs > Raimo
16. Marts 2016 / 11:51
0
ATBILDĒT
Apsveicama ir autora vēlme risināt šo aktuālo krimināltiesību jautājumu, jo šobrīd tiešām nav vienota veidokļa noziedzīgo darbību ar PVN kvalificēšanā. Jautājums ir un paliek atklāts - vai darījuma rezultātā uzņēmumā saņemtais PVN ir uzņēmumam vai valstij piederoša (pienākošā) manta (naudas līdzekļi), kas taksācijas perioda beigās iemaksājama valsts budžetā?
Jurčiks
30. Aprīlis 2015 / 08:55
2
ATBILDĒT
Bezsaimnieka manta, piekrīt valstij...
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 8
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties