14. Jūlijs 2015 /NR. 27 (879)
Skaidrojumi. Viedokļi
Prokuratūras kā tiesu varas institūcijas prestiža stiprināšana
Jānis Ilsteris
Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta prokurors, Latvijas Prokuroru biedrības prezidents  

Šajā rakstā vērsta uzmanība uz dažiem Latvijas Republikas prokuratūras minimāli nepieciešamiem mērķiem, kas saistīti ar pašas prokuratūras kā tiesu varas institūcijas prestiža stiprināšanu.

Latvijas Republikas Saeima 2015. gada 21. maijā pašreizējo ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru iecēla ģenerālprokurora amatā uz vēl vienu pilnvaru termiņu.

Ē. Kalnmeiers ir novērtējis, ka līdzšinējais prokuratūras darbs ir apmierinošs un atbilstošā līmenī. Viņaprāt, ir svarīgi šo līmeni noturēt un neizvirzīt abstraktus mērķus, jo turpmākie gadi būšot smagi. Savukārt SKDS pētījuma dati liecina, ka 2013. gadā prokuratūrai nav uzticējušies 39%, iedīvotāju, bet 2014. gadā šis rādītājs ir palielinājies jau līdz 45%. Tiesībsargs saņēmis daudz sūdzību par kriminālprocesu izmeklēšanu un mudina stiprināt izmeklēšanas institūtu. Savukārt Juristu biedrības vadītājs Aivars Borovkovs vienā no intervijām minēja: "Man piedāvāja vadīt gan KNAB, gan prokuratūru. Ja es būtu tik traks un piekristu vadīt kādu no šīm iestādēm, es sāktu ar to, ko man droši vien neatļautu, un proti, visus darbiniekus pieņemtu pa vienam no jauna."

Šādu prokuratūras vērtējumu gan negribētu noturēt un solīt tādas kvalitātes saglabāšanas stabilitāti uz nākamajiem pieciem gadiem. Gribētu minēt ļoti nozīmīgus Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vārdus, kas sevī ietver dziļu domu un brīdinājumu mums, Latvijas iedzīvotājiem, kaut vai sākot ar prokuroru, proti: "Latvijai ir atlikuši desmit gadi, lai varētu sevi saglabāt.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties