21. Jūlijs 2015 /NR. 28 (880)
Skaidrojumi. Viedokļi
Jurisprudences studijas un normatīvo tiesību aktu hierarhija
29
Komentārs par vienoto jurista kvalifikācijas eksāmenu
Mg.iur., Mg.phil.
Anda Smiltēna
TM Valststiesību departamenta Administratīvo tiesību nodaļas vadītāja  

Līdz pat pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu beigām Latvijas Universitāte bija vienīgā augstskola, kurā varēja iegūt jurista izglītību. Ilgstoši arī darba tirgus pieprasījumu pēc juristiem spēja nodrošināt tikai vienas augstskolas absolventi, jo, nepastāvot brīvā tirgus ekonomikai, nebija vajadzīgi juristi, kas apkalpo komersantus.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
29 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
:(
7. Augusts 2015 / 14:58
0
ATBILDĒT
Kaitējumu, kādu gadu garumā izdarījuši valstij šie daudzie nekvalificētie juristi valsts pārvaldē, nemaz nav iespējams izmēŗīt.
Praktizējošs praktiķis
22. Jūlijs 2015 / 15:38
8
ATBILDĒT
Vāja argumentācija, izņemot statistikas datus. Kamēr augstskolās nebūs kvalitatīvi mācībspēki, nevar runāt par profesijas apgūšanas latiņas celšanu. Savs vārds sakāms par rakstā minēto testu, kuru nācies kārtot dažus gadus atpakaļ TM. Šajā testā ir t.s.multiplās atbildes, kur cita starpā jautājumā par normatīvo aktu hierarhiju bija atzīmētas ne tikai pretrunīgas, bet pat divdomīgas atbildes, piemēram, uzskaitījumā ietverot "MK noteikumu projekts", liekot kandidātiem nevajadzīgi lauzīt galvu - vai oficiāli nepieņemts un spēkā nestājies normatīvais akts ir šīs hierarhijas sastāvdaļa vai nē. Ciniski, bet acīmredzot iestājusies stadija, kurā trūkst gribētāju strādāt TM, tāpēc jāizpauž populistiski saukļi par profesijas apgūšanas kvalitāti.
Temīda > Praktizējošs praktiķis
22. Jūlijs 2015 / 20:52
4
ATBILDĒT
Juristam nav jābūt staigājošajai enciklopēdijai, pietiek, ka spēj sasniegt galveno mērķi - palīdzēt klientam atrisināt viņa problēmas. Ja vēlas izglītot akadēmiski pārgudrus juristus, kritiski nepārbaudot viņu spējas šīs zināšanas praktiski izmantot, tad nav jēgas diskusijai par centralizēta eksāmena ieviešanu.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 26
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties