28. Jūlijs 2015 /NR. 29 (881)
Tiesību politika
Liepājas tiesas spriedums ir aizmetnis nopietnai diskusijai
1

Publiskie komentāri par 13. jūlija Liepājas tiesas spriedumu, ar kuru divi vīrieši tika atzīti par vainīgiem netiklu darbību izdarīšanā ar mazgadīgo un sodīti ar piespiedu darbu attiecīgi uz 240 un 200 stundām, sākotnēji atainoja sabiedrības un amatpersonu neizpratni un sašutumu par soda neatbilstību nodarījumam. Savukārt pēdējās nedēļas laikā šis notikums ir atklājis vēl vairākus tiesībpolitiskus jautājumus, līdz ar to pamatoti var sacīt, ka Liepājas tiesas spriedums tā sauktajā pedofilu lietā ir nevis procesa noslēgums pirmajā instancē, bet gan tikai sākums nopietnai un izvērstai diskusijai, no kuras vismaz dažas skaidras atbildes būtu sagaidāmas.

Aizvadītajā nedēļā tā dēvētā Liepājas pedofilu lieta procesuāli ieguva jaunu pavērsienu, jo, kā informēja Ģenerālprokuratūra, 21. jūlijā Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors ir iesniedzis apelācijas protestu par Liepājas tiesas spriedumu. Protests izteikts daļā par soda "mīkstumu", paužot iebildumus par tiesas argumentāciju, kas bija par pamatu piespiedu darba piemērošanai abiem apsūdzētajiem.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Baraks Osama
28. Jūlijs 2015 / 12:15
0
ATBILDĒT
Liepājas tiesas spriedums un reakcija uz to uzskatāmi parāda kazuistisko un tuvredzīgo domāšanu likumdošanas aktu jaunradē. Lūk, tiesībsargs pēkšņi nonācis pie atziņas, ka Krimināllikumā sods par konkrētu noziedzīgu nodarījumu ir pārāk maigs un vispār kriminālatbildībai par šo nodarījumu būtu atceļams noilgums. Kur idejas autors bija pirms gada, kad konkrēto pantu grozīja Saeima? Vai tā būtu jāuzskata par normālu praksi - pēc katra skaļāka notikuma atvērt slūžas jauniem normu un grozījumu plūdiem, turklāt ar tādu saturu, ko arī pirms tam nekas nebūtu traucējis izpētīt un noskaidrot? Tas pats ar Krājbankas likvidatora atlīdzību - pēkšņi atklājās, ka tā ir "nesamērīga izšķērdība", kaut gan kā Kredītiestāžu likuma autori, tā jebkurš cits katrā laikā būtu varējis paņemt kalkulatoru un izrēķināt, kāda atlīdzība pienāktos par katras Latvijā esošas bankas likvidāciju. Ja, nedod Dievs, Latvijā notiks kāds liels terora akts vai cits skaļš un smags noziegums, tad arī attapsimies, ka esošais sods par tādām lietām ir par maigu? Vai minētās normas būtu pieņemtas neizvērtējot, jo neviens neticēja, ka tās kādreiz nāksies piemērot?
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties