18. Augusts 2015 /NR. 32 (884)
Viedoklis
Dažas pārdomas par atsauktajiem grozījumiem Civillikuma Ievada 25. pantā
2

Tieslietu ministrija vēl nesen bija izstrādājusi grozījumu Civillikuma (turpmāk – CL) Ievada 25. pantā, paredzot to izteikt šādā redakcijā: "Šā ievada noteikumi piemērojami, ciktāl to pieļauj Latvijas Republikai saistošie starptautiskie līgumi, kā arī Eiropas Savienības tiesību normas, kas ir tieši piemērojamas Latvijā." It kā nekas īpašs – arī Civilprocesa likuma (turpmāk – CPL) 5. panta trešajā daļā atrodam līdzīgu tiesību normu, un tomēr...

Jāatzīmē, ka 2015. gada 10. augustā tieslietu ministrs Dz. Rasnačs atsauca minētos grozījumus (skat. ministrijas mājaslapā: www.tm.gov.lv ). Lai arī šie grozījumi jau ir atsaukti, izteikšu tikai dažus svarīgākos apsvērumus saistībā ar piedāvātajiem grozījumiem un to neveiksmīgo redakciju. Manuprāt, šāds skaidrojums ir nepieciešams, ja kaut kad tālākā nākotnē kāds sadomātu iesniegt līdzīgus priekšlikumus.

Ar šādu grozījumu acīmredzot ir gribēts panākt, lai juristiem, kuri strādā ar starptautisko privāttiesību jautājumiem, būtu vieglāk saprast, kurā gadījumā piemērot CL Ievadā esošās kolīziju normas, un kurā gadījumā – Eiropas Savienības (turpmāk – ES) regulās esošās kolīziju normas.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Baraks Osama
18. Augusts 2015 / 21:19
4
ATBILDĒT
Ja ir kas nemainīgs šajā pasaulē, tad tas, ka šī juriste nelaidīs garām izdevību aizrunāties tik tālu, lai varētu diskusijas tēmai pievilkt un lieku reizi uzsvērt savu kritisko attieksmi pret viendzimuma pāru tiesību attīstību starptautiskajās/ES tiesībās kopsakarā ar burtisku, izsmeļošu un imperatīvu Satversmes 110.panta lasīšanu. Tas nu ir fakts :)
Jānis > Baraks Osama
31. Augusts 2015 / 16:20
1
ATBILDĒT
Tas patiešām priecē! Kaut vairāk būtu tādu kā viņa! Daudzi dr. iur. Latvijā (un jo īpaši LU JF un RJA pasniedzēji), šķiet, ir abstraktu ideju nomākti neoliberāļi un kosmopolīti.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties