25. Augusts 2015 /NR. 33 (885)
Intervija
Kosmopolītisks skats uz tiesībām kā mācību priekšmetu
6
Antonis Platss intervijā Ilzei Dubavai
Foto: Boriss Koļesņikovs

Profesors Antonis Platss (dzimis Grieķijā) savu akadēmisko karjeru attīstījis Anglijā un Īrijā, iegūstot maģistra grādu Londonas Universitātē (University of London, 2002), bet doktora grādu Trinitijas Koledžā, Dublinas Universitātē (Trinity College, University of Dublin, 2007). Vairākus gadus A. Platss bijis pētnieks un pasniedzējs Dērbijas Universitātē (University of Derby), taču kopš 2014. gada zinātnieks ir pievienojies Maskavas Nacionālajai pētniecības universitātei – Ekonomikas augstskolai (National Research University Higher School of Economics). A. Platss ir specializējies salīdzinošajās tiesībās, taču līdzšinējās publikācijās skatīti daudzi temati: tiesību socioloģija, postmodernisma idejas tiesībās, cilvēktiesības, tiesību reformas, juridiskā izglītība u.c.

A. Platss 2015. gada februārī apmeklēja Rīgu, uzstājoties ar priekšlasījumu Latvijas Universitātes 73. konferencē Juridiskās fakultātes rīkotajā plenārsēdē "Tiesību efektivitāte postmodernā sabiedrībā".

Vai jūs, lūdzu, varētu lasītājiem izskaidrot, ko nozīmē "kosmopolītiskais etoss"?

Termins "kosmopolītisms" nāk no grieķu valodas, kur cosmos ir pasaule un polites ir pilsonis, līdz ar to "kosmopolītisms" nozīmē "pasaules pilsonis".

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Aldis Alliks
26. Augusts 2015 / 09:49
16
ATBILDĒT
Latvijā vajadzētu pieturēties pie nacionālistiska skata uz tiesībām gan kā mācību priekšmetu, gan kā valstsnācijas tiesību un interešu īstenošanas instrumentu (mehānismu).
Armands > Aldis Alliks
26. Augusts 2015 / 15:09
10
ATBILDĒT
Ko nozīmē nacionāls skats uz tiesībām? Kāpēc būtu jāpieturas pie nacionāla skata uz tiesībām?
Baraks Osama > Aldis Alliks
26. Augusts 2015 / 13:40
10
ATBILDĒT
Pat ne nacionāla, bet tieši "nacionālistiska"? Tad jau gaidām grozījumus studiju programmas obligātajā daļā, kuru būs jāpapildina ar patriotisko audzināšanu un eksāmenu liberastu un kultūrmarksistu gānīšanā :)
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties