25. Augusts 2015 /NR. 33 (885)
Skaidrojumi. Viedokļi
Paternitātes apstrīdēšanas tiesiskie aspekti
4

Lai gan Civillikuma noteikumi par paternitātes noteikšanu kopš neatkarības atgūšanas ir jau vairākkārt grozīti un pilnveidoti, tai skaitā ar pēdējiem diviem Civillikuma grozījumiem, kas stājās spēkā 2013. gada 1. janvārī un 2014. gada 1. jūlijā, būtiski paplašinot bērna bioloģiskā tēva tiesības un nostiprinot bērna interešu vispārēju ievērošanu, tomēr normatīvajā regulējumā joprojām pastāv vairākas nepilnības, kas neļauj bērnam un bērna bioloģiskajam tēvam realizēt savas tiesības pilnībā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
25. Augusts 2015 / 17:42
0
ATBILDĒT
Civillikuma Ģimenes tiesību XXXX.panta redakcija 2025.gadā:
"Visām vīriešu dzimuma personām, kas ir sasniegušas 30 gadu vecumu, nav stājušās likumīgā laulībā, un ir saņēmušas visu kompetento iestāžu pozitīvu atzinumu Ministru kabineta noteikumu noteiktajā kārtībā, tiek piešķirts "Tiesiskā tēva" statuss, un konkursa kārtībā tiek atrasta "Likumīgā sieva" ar vai bez apgādājamajiem bērniem, noslēdzot laulību." Savukārt Ministru kabineta noteikumos tiks reglamentēta komisiju izveide, kas izvērtēs "Tiesiskā tēva" veselību, materiālo stāvokli un psiholoģisko noturību.
Tālāk dzīve kā "pasakā" - smags darbs ģimenes labā, vakaros grīdu beršana un svešo bērnu ucināšana, atpūtas brīžos nomāktais Epsilona vai Omega tēviņš varēs pasiekaloties caur fotoaparāta "Zenit" teleobjektīvu "MTO-1000" par skaisto kaimiņieni ielas pretējā pusē, kamēr viņa "Likumīgo sievu" kā tādu atslauceni aplecinās baurojošs Alfa tēviņš, sitot ar matainajām ķetnām pa savām biezi noaugušajām krūtīm, un taisot kārtējo "Apgādājamo".
Kāds varbūt teiks - fantastika! Tomēr jau tagad bioloģiskais tēvs ir atbrīvots no pienākumiem pret saviem bērniem, ierobežots ar termiņiem, visu pienākumu smagumu uzliekot sievietes akceptētajam "Tiesiskajam tēvam", kas uzturēs bioloģiskā tēva bērnus, gādās par tiem ikdienas. Un kad jau novecojošais Alfa tēviņš vecumdienās vēlēsies satikt savu dēlu, lai sirmās krēpes plivinot nodotu tālāk sieviešu aplecināšanas noslēpumus, viņam tas netiks atļauts, lai nesamaitātu jēlo puisieti, ko izaudzinājusi valdonīga māte un "Tiesiskais tētis - ēzelis".
Seskis
25. Augusts 2015 / 16:17
1
ATBILDĒT
Paldies par perfekto rakstu!
Citāts - nav pamatota šī nevienlīdzīgā attieksme attiecībā pret bērna bioloģisko tēvu, jo bērna bioloģiskais tēvs var nezināt par bērna dzimšanu objektīvu apstākļu dēļ. Piemēram, situācijā, kad bērna māte un bērna bioloģiskais tēvs ir pārtraukuši savas attiecības un ilgu laiku nedzīvo kopā, kā rezultātā bērna bioloģiskais tēvs nav nojautis par bērna ieņemšanu un bērna māte pēc bērna piedzimšanas nav informējusi vai arī slēpusi šo faktu no bērna bioloģiskā tēva. Ja bērna bioloģiskais tēvs uzzina par to tikai tad, kad jau ir pagājis divu gadu termiņš kopš bērna piedzimšanas, tad pēc termiņa beigām Civillikums nedod tiesības bērna bioloģiskajam tēvam apstrīdēt paternitātes pieņēmumu, jo termiņš ir prekluzīvs un tādēļ vairs nav atjaunojams.
Un vēl viens citāts - Arī ECT vairākkārt ir atzinusi, ka situācijās, kad bērna bioloģiskajam tēvam nepastāv nekādas emocionālas un faktiskas ģimeniskas saiknes ar bērnu, noteicošās ir bērna intereses saglabāt esošās ģimeniskās attiecības ar viņa tiesisko tēvu, kas dzīvo kopā ar bērnu un rūpējas par viņu ik dienu.
Autors bez liekas laipošanas un liekvārdības ir pateicis skarbo patiesību par draudošajām tendencēm ģimenes tiesību jomā. Proti, matriarhāta chidra atkal snaiksta savas galvas, šoreiz paternitātes lauciņā.
Vēsturiski tiesības ir veidojušās kā civilizācijas attīstības neatņemams atribūts, un līdzās mākslai, reliģijai, morālei aicinājušas tiekties cilvēci morālās gaismas, taisnīguma, tiesiskuma un patiesības virzienā.
Savukārt ģimenes tiesību sfērā vērojams pretējs process - feminizētā tiesību izpratne loka tiesības pēc savas blondās galvas emocionālajām perturbācijām, un velk atpakaļ instinktu dūksnājā.
Sievietes izpratne par saprātīgo cilvēku sabiedrību balstās uz zoopsiholoģisko sociāldarvinismu, pēc analoģijas ar citu primātu (pērtiķu) ģimenes šūniņām. Proti, sieviete vēlas bērnu no spēcīgākā barveža - Alfa tēviņa, kurš nodrošina ģenētiski spēcīgu pēcnācēju paaudzi. Diemžēl Alfa tēviņu nav daudz, tāpēc visa enerģija tiek patērēta sieviešu aplecināšanai, nevis bērnu uzturēšanai.
Tāpēc pēc bērna ieņemšanas no dominantā tēviņa sievietes skatiens vēršas vārgāko Beta, Gamma, Epsilona tēviņu, un pat pavisam vārgo Omega tēviņu (spēj tikai "troļļot" internetā) virzienā.
Lai piespiestu vārgos tēviņus uzturēt Alfa tēviņa bērnus, ir izgudrots "Tiesiskā tēva" institūts, kas patiesībā apzīmē mazohistiska aukļa statusu. Tāpēc arī feminizētajās tiesībās paglupais auklis ir aizsargājams, tāpat kā sadzīvē, jo vienlaikus pilda naudasmaka un atkritumu urnas funkcijas.
mazgudrais > Seskis
26. Augusts 2015 / 08:38
0
ATBILDĒT
godātais, visu cieņu Jums, šitais patiesi ir kaut kas, šitajā dvēseles sāpe jūtama...
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Civillikums
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties