29. Septembris 2015 /NR. 38 (890)
Skaidrojumi. Viedokļi
Akcionāru līgums
4
Mg.iur.
Aivars Latkovskis
TM Civiltiesību departamenta Komerctiesību nodaļas juriskonsults 

Ikviens jurists ir dzirdējis par kapitālsabiedrības dalībnieku (akcionāru) līgumu (turpmāk – akcionāru līgums). Tomēr ne visi zina un spēj izskaidrot, kas ir saprotams ar šo līguma veidu. Nespēja izskaidrot slēpjas arī apstāklī, ka nav pat vienotas definīcijas, kas ir saprotams ar akcionāru līgumu, nerunājot nemaz par tiesiskajām sekām. Autors šajā rakstā, nepretendējot uz šī jautājuma padziļinātu izpēti, sniegs vispārīgu ieskatu par akcionāru līguma izpratni un atšķirībām no kapitālsabiedrības statūtiem.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jons
1. Oktobris 2015 / 09:19
1
ATBILDĒT
Rakstā ir minēta anglo-sakšu , bet diemžēl neatradu mūsu tiesību sistēmas - Kontinentālās Eiropas valstu - atziņas! Piemēram, Vācijas, Francijas. Tas ir riskanti, jo īpaši ja to dara TM pārstāvis, bez ļoti rūpīga izvērtejuma jaukt abu sistēmu idejas. Skat. kaut vai šī numura Jarkinas rakstu. Beigās sanāk rosols, kurā neviens vairs nespēj nodefinēt regulējuma pamatelementus.
VIRSPRINCIPS
30. Septembris 2015 / 15:27
0
ATBILDĒT
prevalē statūti un otra akcionāru līguma puse var vērsties tiesā ar prasību par zaudējumu atlīdzību
Dunja > VIRSPRINCIPS
2. Oktobris 2015 / 08:45
0
ATBILDĒT
Vispārīgi skatoties, atbilde šķiet loģiska un pamatota, bet neredzu pamatojuma tam, kāpēc otra akcionāru līguma puse var vērsties tiesā ar prasību par zaudējumu atlīdzību gan tad, kad AS tiek dibināta, gan tad, kad akciju atsavināšanas rezultātā jaunais akcionārs vēlas pievienoties līgumam vēlāk. Pirmajā manis pieminētajā gadījumā Civillikuma darījumu iztulkošanas noteikumi. Otrajā gadījumā ieguvējs var iepazīties ar statūtiem un līgumu pirms akciju ieguves, ja, zinot par pretrunām, akcijas tiek iegūtas, tad runa par zaudējumu atlīdzību nevar būt
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties