20. Oktobris 2015 /NR. 41 (893)
Intervija
Balanss starp dažādu paaudžu tiesnešiem
Rimvīds Norkus intervijā JURISTA VĀRDAM
Foto: Boriss Koļesņikovs

Lietuvas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Dr.iur. Rimvīds Norkus un Igaunijas Augstākās tiesas priekšsēdētājs Dr.iur. Prīts Pikamē (Priit Pikamäe) septembrī viesojās Latvijā ikgadējā Baltijas valstu Augstāko tiesu tikšanās pasākumā un 11. septembrī piedalījās arī Latvijas Senāta senatora Augusta Lēbera 150. jubilejas konferencē "Komerctiesības Baltijas tiesību telpā" Latvijas Universitātē. "Jurista Vārda" saruna ar Igaunijas Augstākās tiesas priekšsēdētāju publicēta žurnāla 29. septembra numurā. Šajā "Jurista Vārdā" – saruna ar Lietuvas Augstākās tiesas priekšsēdētāju, kurš iepazīstina mūsu lasītājus ar Lietuvas tiesu sistēmu un darba organizāciju.

Paldies, ka atvēlējāt savu laiku un piekritāt intervijai. Vai esat redzējis mūsu žurnālu "Jurista Vārds"? Tas tiek izdots katru nedēļu. Vai Lietuvā ir līdzīgs izdevums?

Lietuvā nav šāda žurnāla, un es biju patīkami pārsteigts, ka Latvijas juristiem ik nedēļu pieejama aktuāla informācija un analīze par tiesību jautājumiem. Lietuvā juristi var lasīt augstskolu izdevumus. Mīkola Romera universitāte (Mykolas Romeris University) izdod žurnālu "Jurisprudence" un Viļņas Universitāte izdod žurnālu "Taise", tomēr šo izdevumu regularitāte nav tik bieža kā jūsu žurnālam.

Paldies par labajiem vārdiem. Savukārt mani pārsteidza, ka jūsu kolēģis Igaunijas Augstākās tiesas priekšsēdētājs un arī jūs esat gados jauni. Latvijā uz Augstākās tiesas tiesneša amatu var pretendēt persona, kura sasniegusi 40 gadu vecumu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties