8. Decembris 2015 /NR. 48 (900)
Skaidrojumi. Viedokļi
Tieslietu ministrijas replika par L. Muciņa rakstu
12
Agnese Šķēle
Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamenta vecākā referente 
Laila Medina
Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece 

Žurnāla "Jurista Vārds" 2015. gada 1. decembra izdevumā (Nr. 47 (899)) publicēts Linarda Muciņa raksts "Valsts amatpersonas statuss maksātnespējas administratoriem: problemātiskie aspekti" (turpmāk – raksts).

Tieslietu ministrija atbalsta viedokļu dažādību un brīvu viedokļu paušanu, kā arī pateicas L. Muciņam par izteikto viedokli, taču, izvērtējot minētā raksta saturu, uzskata par nepieciešamu norādīt uz vairākām neatbilstībām faktiskajai situācijai un tiesiskajam regulējumam, lai tādējādi novērstu lasītāju maldīgu priekšstatu par maksātnespējas jomas tiesisko regulējumu. Tieslietu ministrijas replikas mērķis nav analizēt maksātnespējas administratora pielīdzināšanas amatpersonai pamatotību, jo Satversmes tiesā ir ierosinātas vairākas lietas par normu, kas noteic amatpersonas statusa noteikšanu maksātnespējas procesa administratoram, neatbilstību Satversmei, un tās vēl nav izskatītas.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
12 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
HM
8. Decembris 2015 / 17:01
3
ATBILDĒT
Nu jau, nu jau komentētāji, kāpēc tā trakojat par šo rakstu,viss ir pareizi pateikts,turklāt amatpersonas statusa piešķiršana nemaz netiek komentēta šajā rakstā...un pārdomām, ja nemaldos, UK administratori ir amatpersonas.
Advokāts > HM
8. Decembris 2015 / 21:41
3
ATBILDĒT
Man klients fiziskā persona UK izgāja maksātnespējas procesu un viņam administrators bija KPMG. Iespējams UK KPMG ir valsts amatpetsona vai KPMG strādā valsts amatpersonas,varbūt :) Katrā ziņā, lai Jūsu komentāram būtu arī kāda pievienotā vērtība, ievietojiet šeit linku uz tiesību aktu, kurā noteikts, ka administratori UK ir valsts amatpersonas. Jau iepriekš, pateicos!
Administrators
8. Decembris 2015 / 16:48
3
ATBILDĒT
Neizprotama ir visa šī ņemšanās ap pamatojuma meklēšanu amatpersonas statusa piešķiršanai pēc tam, kad 20 gadus administratori ir darbojušies bez šāda statusa un neviens tajā nav saskatījis kaut ko neatbilstošu vai pretēju likumam. Arī pirmskara Latvijā nebija šāda iecere. Pie tam nevienā Eiropas valstī neviens necenšas ieviest kaut ko tik īpatnēju, kas šķiet pašsaprotami un likumsakarīgi, jo kura valsts labprātīgi grib bojāt savu tiesību sistēmu... Kāpēc nevar pateikt tā, kā tas patiesībā ir - gribam dabūt administratorus KNAB kontrolē!!! Viesiem viss būtu skaidrs. Atkristu lieka skaidrošanās un dīvainu argumentu pievilkšana aiz ausīm, atkristu Muciņa kunga aizvainošana, kā arī TM darbienieki varētu nodarboties ar šobrīd krietni vien svarīgākām lietām, jo Satversmes tiesa tik un tā nāks ar savu spriedumu, neatkarīgi no tā, ko vēl pēdējā brīdī cenšas pateikt TM amatpersonas. Noslēgumā vēlos izteikt viedokli, ka, manuprāt, laikā, kad Satversmes tiesa ir aizgājusi taisīt spriedumu, no TM puses nav īsti korekti publiskajā telpā "skaļi" paust savu viedokli par lietā izspriežamajiem apstākļiem, pie tam to darot par publiskā resora līdzekļiem. Lai nu tas paliek uz ministra un valsts sekretāra vietnieces sirdsapziņas!
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 9
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties