9. Februāris 2016 /NR. 6 (909)
Informācija
Tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principi konferencē Latvijas Universitātē
1
Dr.iur.
Dace Šulmane
 
Konferences “Valsts konsekvence tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principu ievērošanā” rīkotājs prof. Ringolds Balodis (no labās) un Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš
Boriss Koļesņikovs

Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā 29. janvārī notika konference "Valsts konsekvence tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principu ievērošanā", kurā ar priekšlasījumiem uzstājās Latvijas prominentākie juristi – tiesneši, augstskolu mācībspēki, valsts sektora vadošie eksperti, nozares profesionāļi. Konferencē tika apskatīts, kā Latvijā līdz šim attīstījušies tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principi: kā ar to ievērošanu veicies likumdevējam, ar to identificēšanu un satura atklāšanu – tiesām un to praktisko izpratni un piemērošanu – dažādām valsts iestādēm. Par konferences augsto zinātnisko un praktisko kvalitāti jāpateicas organizatoriem: Tiesību zinātņu pētniecības institūtam, tā valdes priekšsēdētāja prof. Ringolda Baloža personā un LU Juridiskajai fakultātei. Atbalstītāji – izdevumi "Jurista Vārds" un "Dienas Bizness".

Atklājot konferenci, Tiesību zinātņu pētniecības institūta valdes priekšsēdētājs, LU profesors R. Balodis aicināja atsaukt atmiņā Satversmes tiesas 1998. gada 10. jūnija spriedumu, kurā rakstītais, ka "ikviena tiesiska valsts atzīst tiesiskās paļāvības principu", vēl šodien ir "ar nemainīgu aktualitāti". LU rektors, profesors Indriķis Muižnieks savā uzrunā tiesisko paļāvību salīdzināja ar klinti, uz kuras sabiedrība var balstīties. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece vērsa auditorijas uzmanību uz to, cik saistītas ir valsts iedzīvotāju labklājība un uzticība valstij, savukārt Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka tiesiskā paļāvība īpaši nozīmīga ir valsts pārvaldes darbā un minētie principi dažkārt tiek pārprasti.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
ūja
9. Februāris 2016 / 09:12
0
ATBILDĒT
Paskatāmies nesenas ziņas presē: "KP piemērojusi sodu, neskatoties uz citu valsts iestāžu un pašas KP pozitīviem atzinumiem par LG rīcību, kas liek bažīties par valsts iestādes lēmuma atbilstību vispārpieņemtām publisko tiesību normām, t.s. tiesiskās paļāvības principa ievērošanu.
Pievienojoties LG iebildumiem un apzinoties lēmuma nozīmi vispārējā valsts un indivīda attiecību kontekstā, tālāku lietas vešanu uzņēmies Lauris Liepa - zvērināts advokāts, ZAB BORENIUS partneris un pasniedzējs Latvijas Universitātē."
Tad paskatāmies, ar kādu nosaukumu šobrīd ir birojs, kurā strādā L.Liepa, un vai tas neatgādina to banneri, kas ir redzams konferences fotogrāfijā.
Tad paskatāmies konferences tēmu - jā, kāda sagadīšanās, tiesiskās paļāvības princips.
Un tad paskatāmies paneļdiskusijas dalībniekus - jā, kāda sagadīšanās, "Latvijas Gāzes" pārstāvis A.Kalvītis.
Neskatoties uz to, kā uz to varētu paskatīties...
visu cieņu konferences runātājiem, bija vairāki brīnišķīgi referāti.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties