15. Marts 2016 /NR. 11 (914)
Numura tēma
Uzņemšana Latvijas advokatūrā
2
Raivo Sjademe
zvērināts advokāts, LZAP loceklis, Zvērinātu advokātu palīgu profesionālās sagatavošanas, darbības uzraudzības un eksāmenu komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas Komisijas pretendentu dokumentu uzņemšanai loceklis 
Juris Bušenieks
zvērināta advokāta palīgs 

Advokatūra ir tiesiskas valsts justīcijas neatņemama sastāvdaļa. Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija (turpmāk arī – Kolēģija) ir vecākā juristu profesionālā organizācija Latvijā. Šobrīd Kolēģijā ir 1363 advokāti, no kuriem 1251 ir zvērināts advokāts, 96 zvērinātu advokātu palīgi, 15 ir Eiropas Savienības dalībvalstu advokāti, kuri Latvijā praktizē ar savas mītnes valsts profesijas nosaukumu, un viens ir Eiropas Savienības dalībvalsts advokāts, kura profesionālā kvalifikācija atzīta par atbilstošu pastāvīgai darbībai Latvijā.1

Saskaņā ar Latvijas Republikas Advokatūras likuma (turpmāk – Advokatūras likums) 4. pantu advokāti Latvijā ir zvērināti advokāti un zvērinātu advokātu palīgi, kā arī Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kuri ieguvuši advokāta kvalifikāciju kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm. Prasības, lai kļūtu par zvērinātu advokātu vai zvērināta advokāta palīgu, ir ļoti līdzīgas, bet ir arī atsevišķas būtiskas atšķirības, kas galvenokārt balstītas darba pieredzes un kvalifikācijas prasībās.

Zvērinātiem advokātiem un zvērinātu advokātu palīgiem ir obligāta dalība profesionālajā organizācijā – Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijā. Uzņemot pretendentu par zvērinātu advokātu vai zvērināta advokāta palīgu, viņš vienlaicīgi tiek uzņemts Kolēģijā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
fidelio
18. Marts 2016 / 17:59
0
ATBILDĒT
No kura brīža sākas "nevainojamas reputācijas" vērtēšana? Ja students, būdams kā jau students, dzīvo nosacīti "amorāli" un advokāta palīga dzīvesveida prasībām "traki", taču šim studentam vēl nav izveidojušās nekādas juridiskas ambīcijas un nav šajā vidē uzsākta karjera, vai šādi apstākļi tiek ņemti vērā, pielaižot pie eksāmena? Vai tomēr "reputāciju" vērtē tikai tajā laikā, kad persona paralēli savai privātajai dzīvei nodarbojas ar kādu juridisku profesiju?
Vēlos izprast vērtēšanas kritēriju, kuros atsauksmes var sniegt gandrīz jebkurš, un tiek pārbaudīti arī sociālie tīkli u.tml., nepieciešamību, un vai tas, ka persona ir patiesi spējīga un zinoša juridiskajā laukā, bet pēc atsauksmēm ir "kretīns", var būt par pamatu nepielaist pie eksāmena kārtošanas?
Rolands Neilands
16. Marts 2016 / 09:00
1
ATBILDĒT
Paldies autoriem par interesantu un izvērstu rakstu!
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties