Šā gada 18. martā notika zvērinātu notāru (turpmāk – notāri) ikgadējā kopsapulce, kurā piedalījās 85 no 108 notāriem. Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Stīpniece sniedza pārskatu par padomes darbību, un Latvijas Zvērinātu notāru kolēģijas Disciplinārlietu komisijas priekšsēdētāja Larisa Medvedeva ziņoja par komisijas darbu 2015. gadā. Kopsapulcē ar runām uzstājās arī viesi – Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, ģenerālprokurors Ērikas Kalnmeiers un Latvijas Zvērinātu advokātu padomes loceklis Saulvedis Vārpiņš, kā arī Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas Daigas Vilsones uzrunu nolasīja Civillietu tiesu kolēģijas priekšsēdētāja Līga Blūmiņa.
Latvijas Zvērinātu notāru padomes (turpmāk – Padome) priekšsēdētāja S. Stīpniece norādīja, ka šogad kopsapulces norise atšķiras no iepriekšējos gados ierastās ar to, ka dienas kārtībā ir vien darba jautājumi, nevis, kā ierasts, arī ceremonija "Gada notārs". Padome, plānojot 2016. gada norises, pieņēma lēmumu pārcelt Gada notāra balvas pasniegšanu no kopsapulces dienas kārtības uz atjaunotā notariāta gadadienu septembrī, tā apvienojot šo nozīmīgo notikumu ar notariāta dzimšanas dienu. Šogad 9. septembrī tiks svinēta organizācijas 23. dzimšanas diena kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas un notiks arī Baltijas notāru padomes sēde Rīgā.
Drosme pieņemt lēmumus attiecībā uz sevi
S. Stīpniece uzsvēra, ka līdz šim kā notariāta vērtības ir akceptētas – atbildība, profesionalitāte, godīgums. Šķiet, pienācis laiks runāt arī par drosmi pieņemt lēmumus, jo īpaši attiecībā uz sevi un disciplīnu. Disciplīnu kā sevis trenēšanu. Viņa aicināja padarīt par ikvakara paradumu dienas veikuma analīzi un tūlītēju korekciju veikšanu sava darba izpildījumā, ja tādas nepieciešamas. Ceļš uz ilgtermiņa panākumiem sākas cilvēkā. Iekšēji, ne ārēji.
Padomes iespējās ir virzīt projektus un skaidrot tos sabiedrībai un valsts pārvaldei, strādāt pie notāra amatam atbilstošu funkciju piešķiršanas, nodrošināt notāriem izcilas informācijas tehnoloģijas, gādāt par kvalitatīvu mācību procesu, kā arī par vides omulību un notāru savstarpēju saprašanos.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.