Par cukurfabriku privatizāciju
Pēc sociālisma sabrukuma visās Austrumeiropas valstīs vērojamas sāpīgas strukturālas pārmaiņas, samazinājušies produkcijas ražošanas apjomi. Pāreja uz tirgus ekonomiku negatīvi ietekmējusi arī cukurrūpniecību. Piemēram, Bulgārijā, Rumānijā, Polijā pašražotā cukura daudzums pēdējo 2-3 gadu laikā samazinājās apmēram par 50%. To no vietējā tirgus izspiedis subsidētais pasaules cukura pārpalikums, tādējādi padarot cukurrūpniecību nerentablu.
Arī Latvijas cukurrūpniecība pēdējos gados pārdzīvo ievērojamas pārmaiņas. Līdz ar pāreju uz tirgus ekonomiku un Latvijas neatkarības iegūšanu faktiski pārtraukts cukura eksports uz Krieviju un citām NVS valstīm. Ievērojami samazinājies Latvijas iekšējais cukura patēriņš. Cukura tirgus pēdējo gadu analīze rāda, ka cukurbiešu pārstrāde saglabājusies 1980. -gadu līmenī, vienīgi, samazinoties cukura patēriņam, pieaudzis no cukurbietēm iegūtā cukura īpatsvars (no 25% uz 30%) Latvijas tirgū. Tajā pašā laikā ievērojamos daudzumos iepludinātais kontrabandas cukurs un Anglijas firmas "ED&MAN Sugar Ltd" monopolstāvoklis cukura vairumtirdzniecībā rada cukurfabrikām ievērojamus zaudējumus.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.