19. Jūlijs 2016 /NR. 29 (932)
Intervija
No Valsts policijas prasa konkrētas pārmaiņas
9
Ints Ķuzis, Rihards Kozlovskis un Ēriks Kalnmeiers intervijā “Jurista Vārdam”
I. Ķuzis: “Man vēl ir redzējums par Valsts policijas attīstību, un jūtu, ka man vēl ir, ko no sevis dot šai sistēmai.”
Foto: Zane Bitere, LETA

2011. gada 2. augustā Ints Ķuzis kļuva par Valsts policijas priekšnieku, kas secīgi nozīmē, ka pēc divām nedēļām beidzas viņa piecu gadu pilnvaru termiņš šajā amatā. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis sarunā ar "Jurista Vārdu" apliecināja, ka jaunu kandidātu šim amatam nemeklē un apstiprināšanai Ministru kabinetā virzīs līdzšinējo Valsts policijas priekšnieku. Taču viņa pilnvaras pagaidām plānots noteikt tikai uz diviem gadiem, kuru ietvaros ministrs no I. Ķuža un viņa komandas sagaida ļoti intensīvu darbu un konkrētu uzdevumu izpildi. Tādēļ "Jurista Vārds" nelielā sarunā iztaujāja policijas ģenerāli I. Ķuzi, lūdzot viņa viedokli un novērtējumu šā brīža situācijai Valsts policijā un ieskatu tuvējā nākotnē, kā arī šai intervijai papildus pievienots iekšlietu ministra R. Kozlovska komentārs par uzdevumiem un izmaiņām, kas sagaida policiju, un ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera vērtējums par I. Ķuzi un viņa vadītās iestādes darbu.

Ints Ķuzis: esmu gatavs iet tālāk

Publiski tas jau ir izskanējis, un tomēr – vai varat vēlreiz apliecināt savu piekrišanu arī turpmāk vadīt Valsts policiju, ja Ministru kabinets tā lems?

Jā, esmu piekritis turpināt vadīt Valsts policiju, un šajā sakarā man ir bijušas vairākas sarunas ar iekšlietu ministru. Rihards Kozlovskis man ir izvirzījis attiecīgus uzdevumus, un esmu tos apsvēris, izvērtējis un atradis par racionāliem un ieviešamiem Valsts policijas ikdienā. Līdz ar to arī esmu izteicis gatavību turpināt dienestu, bet, kā jau minējāt, tas būs Ministru kabineta lēmums.

Vai šo piedāvājumu ilgi apsvērāt, ņemot vērā apstākļus, kādos Valsts policija atrodas, proti, lielās krīzes sekas vēl nav pārvarētas?

Pēc savas būtības un dzīves uztveres esmu atbildīgs cilvēks un šo atbildīgo lēmumu nepieņēmu tāpat vien. Sistēmā esmu nostrādājis gandrīz 34 gadus un to ļoti labi pārzinu. Protams, man bija izvēle – iet vai palikt, un es ļoti daudz par to domāju, runāju un konsultējos gan mājās, gan ar kolēģiem, kā pareizi rīkoties. Tā rezultātā esmu sapratis, ka man vēl ir redzējums par Valsts policijas attīstību, un jūtu, ka man vēl ir, ko no sevis dot šai sistēmai. Tomēr, ja kādā brīdī sapratīšu, ka mani resursi ir izsmelti un vairs nevaru būt noderīgs, nevienu brīdi nesēdēšu šajā amatā, lai tikai turētos pie krēsla un atsēdētu termiņu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
9 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
vēl_viens_policists
19. Jūlijs 2016 / 20:45
5
ATBILDĒT
Skaisti jau izskatās, no malas tā Kriminālpolicijas uzlabošana, tomēr patiesībā tā nesanāks. Jau tagad Kārtības policija ar bažām gaida šos jaunievedumus, kurus Kriminalka nevar vien sagaidīt, jo tad varēs Kārtības policiju ar visādiem uzdevumiem nokraut, bet paši tikai kontrolēs k/p izpildes procesus. Kamēr Ķuža kungs vada policiju, tikmēr Kriminalkai ir nepelnīti priviliģēts statuss, tas ir, atbildības pamazāk, bet visādu labumu - tā pavairāk.
Kā nu kuram > vēl_viens_policists
20. Jūlijs 2016 / 07:57
0
ATBILDĒT
Jau tagad Kriminālpolicijā ir vakantas inspektoru un vecāko inspektoru vietas, tāpēc ir visas iespējas iet un izbaudīt to "atbildības pamazāk, bet visādu labumu - tā pavairāk", "Kārtības policiju ar visādiem uzdevumiem nokraut".
Tikai tad būs reāli jāiespringst, jo būs pašam ar savu galvu jādomā, nevarēs apvienot divus un vairākus darbus, būs 5 dienu darba nedēļa ar neprognozējamām darba laika beigām + dežūrām + termiņiem utt.
ai_bi > Kā nu kuram
20. Jūlijs 2016 / 08:22
2
ATBILDĒT
Vai tikai tās vakantās inspektora un vecākā inspektora vietas Kriminālpolicijā nav izveidojušās tāpēc, ka nepietiek (arī "priviliģētajiem") izglītības ? Un, kāpēc gan palielināja štata vietas VP GKPP VOSAB (Vēstniecību, MK un Saeimas apsardze)? Pareizi. Uz turieni pārcelti Kriminālpolicija inspektori un vecākie inspektori. Vai tad tā nav īpaša attieksme?
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 6
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties