Kā viens no instrumentiem, lai celtu tiesību zinātņu programmu absolventu zināšanu un prasmju kvalitāti,1 no 2019. gada ir plānots ieviest obligātu valsts kvalifikācijas eksāmenu visiem profesionālā maģistra tiesību zinātnes programmu studentiem. Šobrīd jau ir izstrādāti tiesību aktu projekti eksāmena ieviešanai,2 tādēļ šī raksta mērķis ir sniegt ieskatu sagatavotajā eksāmena modelī.3 Jānorāda, ka pirms eksāmena pilnīgas ieviešanas pastāv iespēja šajā modelī veikt izmaiņas.
Eksāmena mērķis
Pašlaik eksāmens ir plānots kā obligāta daļa no profesionālā maģistra tiesību zinātnes programmas, pēc kuras absolvēšanas tiek iegūta jurista kvalifikācija. Tādējādi valsts ar eksāmenu nosaka minimālo zināšanu un prasmju līmeni, kāds nepieciešams jurista kvalifikācijas iegūšanai, un tiek ieviests kā viens no instrumentiem, lai celtu absolventu zināšanu un prasmju kvalitāti.
Papildus eksāmenam ir pozitīva ietekme vairākos aspektos. Pirmkārt, augstskolām tiek piedāvāts objektīvs instruments, ar kuru ir iespējams salīdzināt attiecīgās augstskolas studentu rezultātus ar citu augstskolu studentu zināšanām.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.