26. Jūlijs 2016 /NR. 30 (933)
Informācija
Vienotais jurista kvalifikācijas eksāmens – cik tālu ir tikts
3

Kā viens no instrumentiem, lai celtu tiesību zinātņu programmu absolventu zināšanu un prasmju kvalitāti,1 no 2019. gada ir plānots ieviest obligātu valsts kvalifikācijas eksāmenu visiem profesionālā maģistra tiesību zinātnes programmu studentiem. Šobrīd jau ir izstrādāti tiesību aktu projekti eksāmena ieviešanai,2 tādēļ šī raksta mērķis ir sniegt ieskatu sagatavotajā eksāmena modelī.3 Jānorāda, ka pirms eksāmena pilnīgas ieviešanas pastāv iespēja šajā modelī veikt izmaiņas.

Eksāmena mērķis

Pašlaik eksāmens ir plānots kā obligāta daļa no profesionālā maģistra tiesību zinātnes programmas, pēc kuras absolvēšanas tiek iegūta jurista kvalifikācija. Tādējādi valsts ar eksāmenu nosaka minimālo zināšanu un prasmju līmeni, kāds nepieciešams jurista kvalifikācijas iegūšanai, un tiek ieviests kā viens no instrumentiem, lai celtu absolventu zināšanu un prasmju kvalitāti.

Papildus eksāmenam ir pozitīva ietekme vairākos aspektos. Pirmkārt, augstskolām tiek piedāvāts objektīvs instruments, ar kuru ir iespējams salīdzināt attiecīgās augstskolas studentu rezultātus ar citu augstskolu studentu zināšanām.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
BK
26. Jūlijs 2016 / 16:44
2
ATBILDĒT
Vai pareizi saprotu, ka eksāmens notiks sešas dienas (viena diena 15 teorijas jautājumiem un piecas dienas katram no kāzusiem)? Ja tas tā ir, šāda pieeja nav samērīga, un nav nācies dzirdēt nevienu ārvalstu piemēru, kur eksāmeni norisinātos tik ilgi. Trīs dienas varētu būt maksimums: viena diena teorijas jautājumiem, viena diena diviem kāzusiem (atpūtas diena :)) un viena diena trim kāzusiem.
Ex students > BK
29. Jūlijs 2016 / 16:54
1
ATBILDĒT
Saprotu, ka tikai apgūsiet tiesību zinātnes un Jūs skars šis eksāmens? :) nekas traģisks šādā grafikā, manuprāt, nav. Jurista kvalifikācija godam jānopelna. Un kas ir 6 dienas pēc visiem gadiem un sesijām, kas būs pārvarētas :)
VL > BK
27. Jūlijs 2016 / 11:58
0
ATBILDĒT
Nu, tai pasa Vacija eksamens ilgst sesas, pat astonas dienas, 5 stundas no vietas. Atpusties vares kapa, ka teica Jaunsudrabina Ieva :)
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties