9. Augusts 2016 /NR. 32 (935)
Intervija
Nāvessods: gan par, gan pret
Pāvels Gruziņš intervijā JURISTA VĀRDAM
Foto: Boriss Koļesņikovs

Šī gada pavasarī pēc vairāk nekā 30 Augstākajā tiesā nostrādātiem gadiem (galvenokārt tiesneša, bet pēdējos dažus gadus – tiesas darbinieka amatā) pensionējās ilggadējais Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieks un Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs Pāvels Gruziņš – viens no pieredzējušākajiem krimināllietu tiesnešiem Latvijā.

P. Gruziņa atmiņas par ilggadējo tiesneša darbu – gan padomju tiesu sistēmā, gan neatkarību atguvušajā Latvijas Republikā –, kā arī par tiesu sistēmas transformāciju no padomju iekārtas uz demokrātiskas valsts tiesu sistēmu ir aizraujošs stāsts, ko būtu vērts dzirdēt katram mūsdienu juristam. Tā, piemēram, viņš atgādina, ka padomju tiesas darbojās kā divpakāpju sistēma (rajona tiesas un LPSR Augstākā tiesa), bet sarežģītākajos gadījumos lietas nonāca uzreiz Augstākajā tiesā, kura sprieda kā pirmā un reizē arī galīgā instance, jo tās spriedums faktiski bija nepārsūdzams (vienīgi atsevišķos gadījumos, piemēram, ja tika piespriests nāvessods, to "pārbaudīja" PSRS Augstākā tiesa). Tāpat pieredzējušais jurists labprāt dalās atmiņās par tiesas spriešanu kopā ar padomju tiesu sistēmai raksturīgajiem piesēdētājiem.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
1
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties