20. Septembris 2016 /NR. 38 (941)
Intervija
Par "civilizācijas standartu" starptautiskajās tiesībās
Tiesību zinātnieks Dr. Arnulfs Bekers-Lorka intervijā JURISTA VĀRDAM
Dr.iur.
Dace Šulmane
 
Dr. Arnulfs Bekers-Lorka: "Man šķiet, ka pašreiz mazākas valstis vai perifērijas valstis pārāk bieži uzskata, ka starptautiskais ir kas labs. Problēma ir "reālpolitika", kas pieļauj, ka starptautiskās tiesības var būt stiprāko pusē."
Boriss Koļesņikovs

Čīles izcelsmes amerikāņu tiesību zinātnieks Dr. Arnulfs Bekers-Lorka tikko Rīgā aizvadītajā ESIL konferencē saņēma balvu (ESIL Book Prize winner 2016) kā labākā tiesību literatūras izdevuma autors. Īpaši interesanti, ka, neskatoties uz tik bagātīgo literatūras klāstu par mūsdienu starptautisko tiesību izaicinājumiem, balva piešķirta tiesību vēstures pētījumam. Savā darbā autors meistarīgi spējis saskatīt un parādīt vispasaules starptautisko tiesību dzimšanu, kas faktiski notikusi tikai 19. gadsimtā. Grāmatas nosaukums "Metisu starptautiskās tiesības: globālā intelektuālā vēsture 1842–1933" (Mestizo International Law: A Global Intellectual History 1842–1933) izvēlēts, lai konkrēti iezīmētu īpašo starptautisko tiesību globalizācijas periodu, kurā Eiropā sākotnēji centrētās idejas strauji ieguva "jaukteņa" (metisa) globālo izteiksmi.

Kas ir tas galvenais, kāpēc juristiem ir būtiski atskatīties uz starptautisko tiesību vēsturi 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā?

Grāmata parāda, kā kopš 1842. gada (kad pēc Opija kara starp Ķīnu un Britu impēriju tika parakstīts Nankinas līgums – viens no slavenākajiem nevienlīdzīgajiem līgumiem) visā pasaulē notika perifērijas valstu "civilizēšana".

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties