18. Oktobris 2016 /NR. 42 (945)
Tiesību politika
Arodbiedrība rosina tiesneša palīga institūta reformu
16

Pagājušo trešdien, 12. oktobrī, mēs, Latvijas tiesu sistēmas un tiesību aizsardzības iestāžu darbinieku arodbiedrība, Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijai iesniedzām savu vīziju par tiesneša palīga institūta attīstības perspektīvu. Arodbiedrības ieskatā, ir jāmaina izpratne par šo institūtu, tostarp mainot aplamo priekšstatu, kas daudziem izveidojies, ka tiesneša palīgs ir tiesas tehniskais darbinieks.

Bieži ir nācies dzirdēt, ka tiesneša palīgs tiek salīdzināts ar tiesas tehnisko darbinieku. Tiesneša palīgs tiesu sistēmā pilda svarīgu lomu, tāpēc šim amatam ir jāpilda intelektuālā pienesuma loma. Caur tiesneša palīga institūtu tiek stiprināta tiesu vara. Latvijas tiesu sistēmas un tiesību aizsardzības iestāžu darbinieku arodbiedrība ir apkopojusi tiesās strādājošo tiesnešu palīgu viedokļus par tiesneša palīga institūtu, un ir izkristalizējies redzējums, ka nākotnē tiesneša palīgam varētu tikt deleģēta daļa no tiesneša pienākumiem, paplašinot tiesneša palīga amata pienākumu un pilnvaru loku un palielinot atbildību, un attiecīgi tiek palielināts tiesneša palīga atalgojums.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
16 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
lietussardze
9. Novembris 2016 / 22:51
0
ATBILDĒT
Cik tad konkrēti no šobrīd strādājošajiem palīgiem ir ieguvuši bakalaura grādu tiesību zinātnē, cik - maģistra vai par doktora grādu?
jdkjskd
2. Novembris 2016 / 10:05
0
ATBILDĒT
iuwieu
Lāpsta
20. Oktobris 2016 / 16:18
3
ATBILDĒT
Visus priekšlikumā norādītos lēmumus un arī daļu spriedumu jau tagad neoficiāli pieņem palīgs, un tiesnesis, ja palīga viedoklim piekrīt, tikai paraksta. Nesaprotu, kāpēc būtu jāizslēdz šī tiesneša un palīga dialoga stadija, kad, tiesnesim nepiekrītot kādam palīga vērtējumam, diezgan bieži veidojas visai tiesību sistēmai vērtīgas diskusijas, kas var novest pie pareizāka risinājuma. Nav loģiski nonivelēt tiesneša statusu un lomu, lai formāli, izslēdzot svarīgu diskusiju starpposmu, legalizētu to, kas tāpat jau notiek. Tā, manuprāt, sanāks iebraukt tikai vēl lielākās "auzās". Tāpat jau sabiedrības uzticība tiesu sistēmai ir kritiski zema.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 13
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties