25. Oktobris 2016 /NR. 43 (946)
Viedoklis
Latvijas tieslietu sistēma uzņēmēju vērtējumā
Dr.
Arnis Sauka
Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors, Ilgtspējīga biznesa centra direktors un biedrības BASE valdes loceklis 

Mana primārā darbības joma saistīta ar uzņēmējdarbības procesa pētniecību, gan sagatavojot publikācijas akadēmiskiem žurnāliem un grāmatām, gan arī veicot pētījumus starptautiskām organizācijām, piemēram, OECD, dažādām nevalstiskajām organizācijām un nozaru asociācijām Baltijas valstīs. Viens no uzņēmējdarbības pētniecības izaicinājumiem un vienlaikus arī galvenajiem iemesliem, kāpēc ar to nodarbojos, ir šīs nozares starpdisciplinārais raksturs. Proti, pētot uzņēmējdarbību, jāņem vērā iegūtās zināšanās no dažādām citām nozarēm, tai skaitā ekonomikas, socioloģijas, antropoloģijas, vadībzinātnes, tiesību zinātnes. Pieaugošs pētījumu apjoms liecina, ka uzņēmējdarbības attīstībai ir tieša ietekme uz valstu ekonomisko attīstību, tieši tāpēc gan ASV, gan ES un daudzas citas valstis ir attīstījušas uzņēmējdarbības un/vai mazo un vidējo uzņēmumu attīstības stratēģijas. Attīstot šādas stratēģijas, būtu jāņem vērā arī minētie starpdimensionālie aspekti, tai skaitā tieslietu sistēmas ietekme uz uzņēmējdarbības procesu attīstību.

No tieslietu sistēmas ietekmes viedokļa (un ne tikai) uzņēmējdarbības procesu ietekmējošos faktorus ir pieņemts apskatīt, gan izmantojot pieejamo statistiku, gan uz t.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties