25. Oktobris 2016 /NR. 43 (946)
Juridiskā literatūra
Starptautisks ceļvedis Latvijas konstitucionālās iekārtas izpratnei
Grāmatas Constitutional Law in Latvia atvēršanas svētkos (no labās): līdzautore Dita Plepa, Kristīnes Krūmas dzīvesbiedrs Ivars Indāns un LU docents Jānis Pleps
Foto: Boriss Koļesņikovs

Pagājušajā nedēļā, 18. oktobrī, Rīgas Juridiskajā augstskolā (RJA) notika šīs augstskolas prorektores, iepriekš Satversmes tiesas tiesneses Dr. iur. Kristīnes Krūmas (1974-2016) un Satversmes tiesas padomnieces Ditas Plepas kopdarba – grāmatas IEL Constitutional Law in Latvia (Latvijas konstitucionālās tiesības) – atvēršana.

No vienas puses, bez šaubām, svinīgs un nozīmīgs notikums Latvijas tiesību zinātnē, no otras puses – piemiņas pasākums vienai no izdevuma autorēm – K. Krūmai, kas šovasar aizgāja aizsaulē, būdama profesionālo un akadēmisko spēku plaukumā. Tādēļ grāmatas atvēršanas svētkos līdzās apsveikuma runām skanēja arī sirsnīgi piemiņas vārdi, turklāt tika paziņots par K. Krūmas stipendijas izveidi Latvijas Universitātes (LU) un RJA tiesību zinātņu maģistrantūras programmu studentiem.

Pasākumu atklāja RJA jaunievēlētais rektors prof. Mels Kenijs (Mel Kenny), kurš K. Krūmu pazinis, būdams ilggadējs RJA mācībspēks. Aplūkojot K. Krūmas akadēmisko darbību, viņš izvirzīja tēzi, ka tās centrālais mērķis ir bijis atgādināt par indivīda tiesībām un lomu globalizācijas un dažādu citu indivīda tiesības apdraudošu procesu laikmetā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties