Birokrātijas mazināšana un tiesiskās vides sakārtošana ir nozīmīgākās problēmas, ko pastāvīgi aktualizē uzņēmēji. Ēnu ekonomikas apkarošanai jābūt prioritātei, ko var panākt, koordinēti sadarbojoties valsts institūcijām. Modernas ekonomikas attīstībai ir jākļūst par visas valdības darba mērķi.
Lai panāktu straujāku ekonomikas izaugsmi jau tuvākajos gados, izšķiroša nozīme ir tautsaimniecības konkurētspējas stiprināšanai. To lielā mērā noteiks spēja mazināt produktivitātes plaisu ar modernajām ekonomikām. Lai koncentrētos uz reāliem pasākumiem, ir izstrādāts ekonomikas transformācijas vadības modelis.
Pēc savas būtības tas paredz līdzšinējās pieejas maiņu, lai no jautājuma "ko darīt?" kopā ar sociālajiem partneriem un nozarēm pēc iespējas ātrāk nonāktu līdz konkrētiem pasākumiem – "kas ir jādara". Šajā modelī iekļaujas nozaru attīstības stratēģijas, inovāciju sistēmas pārvaldība un citi nozīmīgi bloki, kas ir svarīgi produktivitātes palielināšanā. Tā īstenošanai nepieciešams visas valdības koordinēts komandas darbs.
Jānovērš darba tirgus disproporcija
Latvijas darba tirgu patlaban raksturo darbaspēka neatbilstība tautsaimniecības vajadzībām. Latvijā ir liels mazkvalificēto darbinieku īpatsvars un veidojas speciālistu pārpalikums humanitāro un sociālo zinātņu jomās. Vienlaikus ļoti trūkst augstas kvalifikācijas dabaszinātņu, IKT un inženierzinātņu speciālistu, kā arī darbinieku ar profesionālo izglītību.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.