17. Janvāris 2017 /NR. 3 (957)
Skaidrojumi. Viedokļi
Valsts amatpersonu profilēšanas tiesībpolitiskie apsvērumi
1
Mg. iur.
Lauris Bočs
RSU juridisko zinātņu programmas 2. kursa doktorants 

Valsts amatpersonu darbu regulāri vērtē, piemēram, žurnālistikā, tomēr Latvijas jurisprudencē nav padziļināti vērtēta juridisko prasību kvalitāte, piemēram, politiskiem amatiem likumdevēja, izpildvaras un pašvaldību darbā, kā arī valsts kapitālsabiedrību vadošiem amatiem. Autors sagatavojis rakstu par tiesiski aizsargājamām interesēm valsts amatpersonu kompetences vērtēšanas procesā un iesaka to tiesībpolitiski pilnveidot ar, piemēram, autovadīšanas tiesību piešķiršanas un pagarināšanas kārtībai līdzīgu kārtību. Lai to ciniski nesauktu par "idiotu testu",1 to var dēvēt par valsts amatpersonu medicīnisko un psiholoģisko profilēšanu (turpmāk – MPP).

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Viesturs
23. Janvāris 2017 / 12:40
1
ATBILDĒT
Baigi labā doma par to, ka jābūt ir vismaz pārliecībai par veselīgu cilvēka (amatpersonas) spriestspēju. :)
Vienlaicīgi mani mulsina doma, ka atkal tiks radīts tiesisks rīks, kas potenciālās amatpersonas var nostādīt idiota stāvoklī, proti, viņš šo testu nenokārto :) sekas šādā gadījumā būtu konkrētajam cilvēkam (arī viņu atbalstošajiem cilvēkiem) briesmīgas, pie tam gandrīz uz visu mūžu :( , jo plašsaziņas līdzekļi paveiktu savu. Kas šobrīd ir manuprāt par pirmā vara - sekas neprognozējamas.
Attīstību, jaunradi un atbilstoši ,,izglītotu" cilvēku esamību atbildīgajos amatos varētu nodrošināt izmantojot rezultātu apkopojumu metodi, proti, atkārtoti par valdības locekli vai deputātu varētu būtu tikai tajā gadījumā, ja piem., nodrošināti: tautas ataudze, noteikts IK un vidējais ienākumu pieaugums _ tobiš izvēlēties 4-5 svarīgākos valstij un tautai kritērijus, to neizpildes gadījumā personas zaudē atkārtotu iespēju kandidēt uz konkrētiem amatiem :)
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties