Ar grozījumiem, kuri stājās spēkā 2017. gada 1. martā, Administratīvā procesa likuma 200. pants papildināts ar ceturto un piekto daļu, savukārt 265. pants – ar trešo un ceturto daļu. Panti regulē pagaidu noregulējuma atcelšanu un sprieduma nekavējošu izpildi. Jaunais regulējums paredz pagaidu noregulējuma un sprieduma nekavējošas izpildes seku novēršanu, ja galīgais lietas izskatīšanas rezultāts ir pretējs attiecīgajam lietā piemērotajam pagaidu tiesas aizsardzības līdzeklim. Ar to administratīvajā procesā tiesā ir ieviests nolēmuma izpildes pagrieziena institūts.
Jaunais regulējums paredz:
to, kāda lietas galīgā iznākuma gadījumā var tikt lemts par pagaidu nolēmuma izpildes sekas novēršanu;
procesa dalībnieka lūgumu kā priekšnoteikumu, lai tiesa lemtu par nolēmuma izpildes seku novēršanu, un lūguma izteikšanas kārtību;
jautājuma izlemšanas principus.
Administratīvā procesa likuma 200. panta ceturtā daļa noteic, ka jautājums par pagaidu noregulējuma izpildes seku novēršanu var tikt izskatīts, ja pagaidu noregulējums izbeidzas, 1) tiesai to atceļot vai 2) taisot spriedumu, ar kuru pieteikums tiek noraidīts, vai 3) lēmumu, ar kuru pieteikums tiek atstāts bez izskatīšanas, vai 4) lēmumu, ar kuru tiesvedība lietā tiek izbeigta saskaņā ar šā likuma 282.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.