11. Aprīlis 2017 /NR. 16 (970)
Numura tēma
Izmaiņas iesniegumos par iepirkuma procedūras dokumentos iekļautajām prasībām
Iesniegumu par iepirkuma procedūras dokumentos iekļautajām prasībām ietekme uz Publisko iepirkumu likuma mērķu sasniegšanu
Dipl. iur.
Jānis Padēls
 

2016. gada 15. decembrī pieņemts jauns Publisko iepirkuma likums, un izmaiņas stājās spēkā 2017. gada 1. martā. Viens no jauninājumiem paredz depozīta iemaksu par iepirkuma procedūras rezultātu apstrīdēšanu, par sūdzību iemaksājot Publisko iepirkumu likuma 70. pantā noteikto depozītu. Aktuāls jautājums – vai, ieviešot depozītu par iepirkuma procedūru rezultātiem, tādējādi samazināts iesniegumu (sūdzību) skaits? To rādīs prakse. Šobrīd likumdevējs ar depozītu par iesniegumu (sūdzību) par iepirkuma procedūru rezultātiem ieviešanu mēģina atrisināt tikai daļu no problēmām. Rakstā autors vērtēs, kādas izmaiņas ievieš Publisko iepirkumu likums attiecībā uz iesniegumiem par iepirkuma procedūras dokumentos iekļautajām prasībām.

Iesniegumu veidi

Publisko iepirkumu likuma 68. pants paredz, ka persona, kura ir vai ir bijusi ieinteresēta iegūt tiesības noslēgt iepirkuma līgumu vai vispārīgo vienošanos, ir tiesīga iesniegt iesniegumu par iepirkuma procedūras dokumentos iekļautajām prasībām. Šādiem iesniegumiem Publisko iepirkumu likums neparedz iesniegt depozītu.

2016. gadā Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis 842 apstrīdēšanas iesniegumus.1 Iepirkumu uzraudzības birojs statistiski nenodala sūdzību sadalījumu, bet pēc to būtības ir divu veidu iesniegumi (sūdzības):

  1. iesniegumi par iepirkuma procedūras rezultātiem;

  2. iesniegumi par iepirkuma procedūras dokumentos iekļautajām prasībām.

 

Iesniegumu par iepirkuma procedūras dokumentos iekļautajām prasībām iesniegšana un iesnieguma izskatīšanas komisijas lēmumu pieņemšana

Iesniegumus par iepirkuma procedūras dokumentos iekļautajām prasībām, pamatojoties uz Publisko iepirkumu likuma 68. panta pirmo daļu, var iesniegt persona, kura ir vai ir bijusi ieinteresēta iegūt tiesības noslēgt iepirkuma līgumu vai vispārīgo vienošanos vai pretendē uz iepirkuma līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu un kura saistībā ar konkrēto iepirkuma procedūru, uz kuru attiecas šis likums, uzskata, ka ir aizskartas tās tiesības vai ir iespējams šo tiesību aizskārums, ko rada varbūtējs Eiropas Savienības normatīvo aktu vai citu normatīvo aktu pārkāpums. Šāda persona ir tiesīga iesniegt iesniegumu par kandidātu vai pretendentu atlases noteikumiem, tehniskajām specifikācijām un citām prasībām, kas attiecas uz konkrēto iepirkuma procedūru, vai par pasūtītāja vai iepirkuma komisijas darbību iepirkuma procedūras laikā.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties