30. Maijs 2017 /NR. 23 (977)
Numura tēma
Augstākajā tiesā 2017. gadā skatītās lietas pirmstiesas vienošanās sakarā
1
Nora Magone
AT Krimināllietu departamenta zinātniski analītiskā padomniece 

Apskats par 2017. gada sākumā Augstākajā tiesā (AT) skatītajām lietām, kurās iesniegtas kasācijas sūdzības un kasācijas protesti, pieteikumi vai protesti Kriminālprocesa likuma (KPL) 63. nodaļas kārtībā par spriedumiem, ar kuriem apstiprinātas pirmstiesas procesā starp prokuroru un apsūdzēto noslēgtās vienošanās par vainas atzīšanu un sodu.

KPL 49. nodaļa regulē tiesvedības īpatnības attiecībā uz pirmstiesas procesā slēgtu vienošanos. KPL 540.1 panta (krimināllietas iztiesāšana rakstveidā vienošanās procesā) un 542. panta (tiesas nolēmumi vienošanās procesā gadījumos, kad lieta skatīta mutvārdu procesā) kārtībā pieņemtais tiesas nolēmums ir pārsūdzams tikai kasācijas kārtībā.

KPL 539. pants paredz krimināllietas sagatavošanu iztiesāšanai tiesas sēdē vienošanās procesā. Šā panta pirmā daļa noteic, ka pēc vienošanās procesa kārtībā iesniegtas krimināllietas saņemšanas tiesā tiesnesis papildus vispārīgajām prasībām noteiktajam pārbauda, vai pirmstiesas procesā vienošanās ir noslēgta šajā likumā noteiktajā kārtībā un nav pieļauts Krimināllikuma (KL) normu pārkāpums.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Tā kā
30. Maijs 2017 / 12:37
0
ATBILDĒT
Kā izriet no AT aprakstītā, problēmas kārtējo reizi ir jautājumā par galīgā soda noteikšanu! Laiks no tā atteikties un atstāt to tiesas ekluzīvajā kompetencē!
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties