25. Jūlijs 2017 /NR. 31 (985)
Skaidrojumi. Viedokļi
Komerclikuma 27. panta interpretācija, reģistrējot komersanta nosaukumu
6
Bac. iur.
Liene Spruksta
 

Komerclikums (turpmāk – KCL) nosaka, ka komersanta firma ir komercreģistrā ierakstīts komersanta nosaukums, ko tas izmanto komercdarbībā, slēdzot darījumus un parakstoties.1 Izvēloties jaunu komersanta firmu, būtiska uzmanība jāpievērš arī tās veidošanas priekšnoteikumiem, kuri ietverti KCL IV sadaļā. Šajā rakstā atklātas būtiskākās nepilnības KCL 27. pantā, kas nosaka obligātu komersanta veida norādes iekļaušanu komersanta firmā. Šajā pantā konstatētie trūkumi pamatoti gan ar galvenā valsts notāra lēmumos paustajām atziņām, gan ar juridiskajā literatūrā izteiktajiem viedokļiem, gan arī ar pašas autores viedokļa padziļinātu izklāstu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Ko tas nozīmē???
28. Jūlijs 2017 / 09:46
1
ATBILDĒT
"Likumdevējs visticamāk gribējis atbrīvot sabiedrību no maldināšanas iespējām, kas var būt saistītas ar komersanta norādes uz veidu saīsināšanu, līdz ar to KCL ietverta informācija par norādes saīsināšanu un lietošanu pilnā versijā. "

No šīs vietas, lūdzu, detalizētāk!
LT > Ko tas nozīmē???
28. Jūlijs 2017 / 13:00
1
ATBILDĒT
Autores ieskatā, teleoloģiski tulkojot KCL 27.pantu, likumdevēja mērķis un arī pašas normas jēga ir nevis izdarīt izvēli starp “SIA” un “sabiedrība ar ierobežotu atbildību” (kas ir neloģiski, jo abas norādes pēc tiesiskā satura ir vienādas), bet gan informēt lasītāju, komersantu par to, ka pieļaujama gan garā, gan īsā norādes lietošana, tādējādi izslēdzot, piemēram, tādus gadījumus, kad ar “SIA” tiek veidots cits vārdu saīsinājums vai lai izslēgtu gadījumus, kad tas tiek iekļauts individualizētajā nosaukumā, tādējādi radot maldinošu iespaidu par sabiedrības darbības formu. Nenoliedzami, normai jāietver informācija gan par garo, gan īso norādi, taču likt starp tām izvēlēties lietot vienu vai otru nav nepieciešams.
Jurčiks > LT
31. Jūlijs 2017 / 09:58
1
ATBILDĒT
Neko neloģisku neredzu. Vai tad tiešām tik grūti izvēlēties, vai lietot "sabiedrība ar ierobežotu atbildību", vai "SIA"? Mušu šaušana ar lielgabalu...

Starp citu, ārzemniekam, kurš ir pieradis, ka katram komersantam ir tikai viens nosaukums, var rasties problēmas atšķirt starp sabiedrību ar ierobežotu atbildību "Nasing Spešl" un SIA Nasing Spešl...
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Komerclikums
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties