No 14. līdz 16. septembrim Latvijas Universitātē noritēja plašs starptautisks forums – Jurisprudence in Central and Eastern Europe: work in progress 2017, uz kuru bija pulcējušies gandrīz 70 tiesību teorētiķi, tiesību filozofi un tiesību sociologi, galvenokārt no Eiropas centrālās un austrumu daļas zinātniskajiem centriem – Baltijas reģiona un Balkānu valstu, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Turcijas, Krievijas, Ukrainas u.c. valstu universitātēm. Vērienīgais pasākums bija Centrālās un Austrumeiropas tiesību teorijas tīkla (Central and Eastern European Network of Jurisprudence, CEENJ) XII ikgadējā konference, un to rīkoja Latvijas Universitāte kopā ar šo akadēmiskās sadarbības organizāciju.
CEENJ jeb Centrālās un Austrumeiropas tiesību teorijas tīkls tika izveidots 2005. gadā, apvienojoties Centrālās un Austrumeiropas valstu tiesību teorētiķiem ar mērķi kopīgi analizēt tiesību teorijas, tiesību filozofijas un tiesību socioloģijas problēmas, kas kopīgas reģionam. Sākotnēji tīkls aptvēra Ungārijas, Horvātijas, Serbijas un Austrijas zinātniekus. Šobrīd tam pievienojušies zinātnieki arī no Slovēnijas, Čehijas, Polijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Ukrainas, bet tīkla rīkotajos pasākumos aicināti piedalīties arī citu valstu tiesību zinātnieki.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.