2. Janvāris 2018 /NR. 1 (1007)
Notikums
Izdota Latvijas tiesnešu biogrāfiskā vārdnīca
Grāmatas atvēršanas svētkos (no kreisās): Juris Jankovičs, Marina Rebeka un izdevuma autori – Ēriks Jākobsons un Valters Ščerbinskis
Raimonds Ločmelis, Rīgas apgabaltiesa

Aizvadītā gada nogalē, 20. decembrī, Rīgas apgabaltiesā tika svinīgi atvērta vēsturnieku Dr. hist. Ērika Jēkabsona un Dr. hist. Valtera Ščerbinska sastādītā un Tiesu administrācijas izdotā Latvijas Republikas neatkarības pirmā perioda tiesnešu biogrāfiskā vārdnīca – "Latvijas tiesneši. Senāts, Tiesu palāta un apgabaltiesas biogrāfijās. 1918-1940", Rīga, 2017, 286 lpp. Izdevums turpina 2007. gadā aizsākto grāmatu sēriju, kurā apkopota informācija par Latvijas tiesu sistēmas darbiniekiem un kurā jau iznākušas vairākas zvērinātu advokātu un zvērinātu notāru biogrāfiskās vārdnīcas.

Grāmatas atvēršanas svētkos vairākkārt izskanēja, ka šāds izdevums ļaus mūsdienu tiesnešiem iepazīties ar savu priekšteču dzīvesstāstiem un darbu un vēl skaidrāk apzināties, ka mūsdienu tiesas ir pirmsokupācijas perioda tiesu sistēmas darba turpinātājas un ka tām ir jābūt atbildīgām savu priekšteču – Latvijas tiesiskās sistēmas pamatlicēju – priekšā. Tāpat vairākkārt tika apliecināts, ka šī grāmata ir starpkaru perioda nacionālās intelektuālās elites spogulis, jo tiesneši neapšaubāmi piederēja sabiedrības izglītotākajai, kulturālākajai un morāli ietekmīgākajai daļai.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties