30. Janvāris 2018 /NR. 5 (1011)
In memoriam
Aivars Niedre
29.01.1931.–15.01.2018.

trim gudrajiem iedeva vienu akmeni
pirmais to izmērīja un nosvēra
otrais uzrakstīja akmens formulu
trešais tam pieskārās ar pašiem pirkstu galiem
un akmens pasmaidīja
(Knuts Skujenieks)

Mūžības vārtus 2018. gada 15. janvārī vēris ilggadējais Latvijas advokatūras vadītājs, zvērināts advokāts Aivars Niedre.

A. Niedre ir Zemgales dēls, dzimis 1931. gada 29. janvārī Tukuma apriņķī. Pēc Tukuma vidusskolas beigšanas uzsācis tieslietu studijas Latvijas Valsts universitātē.

Viņš gandrīz 60 gadus strādāja tieslietu sistēmā, no tiem – teju 40 darba gadus veltījis advokatūrai.

Mums ir laimējies, ka ilgus gadus varējām strādāt kopā ar A. Niedri, mācīties no viņa ne tikai tieslietas, bet arī apzināt un izprast advokāta profesijas sūtību. Viņš bija advokātu advokāts, kurš profesijas goda un ētikas jautājumus stādīja visaugstāk.

Kolēģis A. Niedre vadīja Latvijas advokatūru 24 gadus – no 1978. gada aprīļa līdz 2002. gada maijam – un pēc tam vairāk nekā 11 gadus bija Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja padomnieks.

Tas, ka Latvijas advokāti kopš 1978. gada pavasara padomes priekšsēdētāja amatam izvirzīja un ievēlēja tikai vienu kandidātu – A. Niedri, liecina par savstarpēju cieņu un uzticēšanos.

Kolēģu pateicība un cieņa pausta, pasniedzot A. Niedrem advokātu Goda zīmi.

Viņš bija viens no ievērojamākajiem krimināltiesību ekspertiem, apvienojot sevī praktiķa, zinātnieka un pedagoga dotības.

Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docētāju saimei A. Niedre pievienojās 1967. gadā, iedvesmojot topošos juristus aktīvai dzīves pozīcijai, mācot domāt un analizēt.

A. Niedrem 1992. gada 17. novembrī piešķirts tiesību doktora zinātniskais grāds. Viņš ir vairāk nekā 200 zinātnisko publikāciju, tostarp Krimināllikuma komentāru un vairāku mācību grāmatu, autors vai līdzautors.

Darba gados tieslietu sistēmā un advokatūrā A. Niedre vadījis un līdzdarbojies daudzu būtisku likumprojektu izstrādē; kā nozīmīgākie minami Krimināllikums un Latvijas Republikas Advokatūras likums.

Bez kolēģa A. Niedres klātbūtnes nebija iedomājams darbs pie Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas statūtu, to grozījumu un Latvijas Zvērinātu advokātu ētikas kodeksa sagatavošanas un izstrādes.

Par devumu Latvijas normatīvo aktu pilnveidei, tieslietu sistēmai un advokatūrai A. Niedre 1991. gada 29. janvārī apbalvots ar Latvijas Republikas Ministru padomes Goda rakstu, 2008. gada 7. novembrī viņam piešķirta Tieslietu sistēmas I pakāpes Goda zīme.

Par nopelniem Latvijas valsts labā 2011. gada 3. maijā A. Niedre saņēma Atzinības krusta III šķiru, kļūstot par Atzinības krusta komandieri. Valsts apbalvojums viņam piešķirts par mūža ieguldījumu Latvijas tieslietu sistēmas attīstībā, demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā Latvijā.

Latvijas advokātu saime Aivaru Niedri paturēs atmiņā kā izcilu profesionāli, godprātīgu un tolerantu cilvēku, kura dzīvē nozīmīga vieta bija mums – kolēģiem, kā arī ģimenei, teātrim, literatūrai.

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Latvijas Zvērinātu advokātu padome Aivars Niedre. Jurista Vārds, 30.01.2018., Nr. 5 (1011), 39.lpp.
VISI RAKSTI 30. Janvāris 2018 /NR. 5 (1011)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties