13. Februāris 2018 /NR. 7 (1013)
Notikums
Latvijas skolēnu domas par Satversmi

Satversmes tiesa 15. februārī Satversmes pieņemšanas 96. gadadienai veltītajā pasākumā apbalvos 9. un 12. klašu skolēnu domrakstu konkursa "Mana Latvija un Satversme", kā arī 6. klašu skolēnu zīmējumu konkursa "Mana Satversme" uzvarētājus un atzinības rakstu saņēmējus. Satversmes tiesas rīkotajā konkursā tika iesūtīti 44 domraksti un 124 zīmējumi, pārstāvot 30 skolas no visiem Latvijas reģioniem. Arī "Jurista Vārdam" bija iespēja iesaistīties jauniešu darbu vērtēšanā – šajā laidienā publicējam redakcijas visaugstāk novērtētās esejas, bet žurnāla vāku rotā, mūsuprāt, labākais zīmējums.

Konkursa mērķis bija sekmēt skolēnu lojalitāti Latvijai un uzticību Satversmei, stiprināt skolēnu valstisko apziņu un rosināt skolēnu līdzdalību valsts norisēs, kā arī veicināt skolēnu interesi un izpratni par Satversmi un tās nozīmīgumu. Konkurss tika izsludināts, lai pilnveidotu skolēnu zināšanas par Latvijas kā demokrātiskas tiesiskas valsts pamatvērtībām, iepazīstinātu skolēnus ar Satversmes tiesu, skaidrotu tās lomu demokrātiskā sabiedrībā un veicinātu skolēnu radošās pašizpausmes.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele par konkursa ideju stāsta: "Tā kā Satversmes tiesa caur saviem spriedumiem un komunikāciju ar sabiedrību stiprina demokrātiskas tiesiskas valsts pamatvērtības un tādējādi arī sekmē Latvijas tautā valstsgribas spēku, dabiski radās ideja Latvijas simtgades priekšvakarā veidot skolēnu konkursu, galvenajā lomā izvirzot Satversmi. Jaunajai paaudzei ir jāzina valsts pamatlikums, turklāt jāzina, ka Satversme tika pieņemta tāpēc, ka Latvijas tauta jeb suverēns nolēma sev izveidot valsti.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties