13. Februāris 2018 /NR. 7 (1013)
Numura tēma
Racionāli un efektīvi jāizmanto IKT visā valsts pārvaldē atbilstoši vienotai valsts politikai

Valsts pārvaldes funkciju īstenošanas efektivitātes un kvalitātes paaugstināšana un elektroniskās pārvaldes principu ieviešana ir būtiska valsts pārvaldes modernizācijas sastāvdaļa, un tā ir arī viena no valdības prioritātēm. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk –VARAM) norāda, ka tāda informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (turpmāk – IKT) pārvaldība, kas ļauj racionāli un efektīvi izmantot IKT visā valsts pārvaldē, ir jāīsteno atbilstoši vienotai valsts politikai IKT pārvaldības jomā, nodrošinot efektīvu, caurskatāmu, ērtu, pieejamu valsts pārvaldi, kvalitatīvu pakalpojumu un informācijas pieejamību un sabiedrības iesaistīšanu valsts pārvaldē. Kvalitatīvi un pieejami valsts pārvaldes pakalpojumi, IKT rīki un elektroniskās iespējas ir nosacījumi valsts pārvaldes un uzņēmējdarbības attīstībai un modernizācijai visā valsts teritorijā, kā arī efektīvākai valsts administrācijas darbībai.

Publiskās pārvaldes sistēmu datu un pakalpojumu atvēršana savstarpējai piekļuvei gan vienas valsts robežās, gan pāri tām uzlabos to darbības efektivitāti un atvieglos uzņēmumu un iedzīvotāju brīvu pārvienošanos. Digitālā vide iedzīvotāju ikdienā ieņem aizvien svarīgāku vietu, tāpēc arī no publiskās pārvaldes tie gaida efektīvāku darbību. Turklāt lielāka atvērtība un ieinteresēto personu iesaistīšana lēmumu pieņemšanā valsts pārvaldes sistēmas padarīs uzticamākas un pārskatatbildīgākas. Tāpat publiskā sektora datu un pakalpojumu atvēršana trešajām personām, pilnīgi ievērojot tiesisko regulējumu, kas attiecas uz personas datu un privātās dzīves aizsardzību, var sekmēt izaugsmi un konkurētspēju. Mūsdienās pasaulē un Latvijā arvien populārāki kļūst tādi pakalpojumi, kuru sniedzēji piedāvā koplietot, atkalizmantot vai attālināti izmantot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
13. Februāris 2018 /NR. 7 (1013)
Tehnoloģiju nebeidzamais stāsts
13. Februāris 2018 /NR. 7 (1013)
Latvijas skolēnu domas par Satversmi
LASĪT E-ŽURNĀLU: Nr. 7 (1013)
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties