10. Aprīlis 2018 /NR. 15 (1021)
Intervija
Otras iespējas nosvinēt Latvijas valsts pirmo simtgadi mums nebūs
Raivis Kronbergs intervijā Dinai Gailītei
Foto: Boriss Koļesņikovs

Jau 2016. gada nogalē Tieslietu ministrijas paspārnē tika izveidota darba grupa, kurā tika aicināti piedalīties ministrijas, tās pārraudzībā esošo iestāžu, tiesu sistēmas un visas tieslietu nozares institūciju un organizāciju pārstāvji, lai gatavotos Latvijas un tieslietu nozares simtgades svinībām, koordinējot vai kopīgi rīkojot dažādus pasākumus.

Simtgades norises tieslietu nozarē aizsākās jau pagājušā gada rudenī, bet īpaši daudz plānotas šogad. Tuvākais svinīgais pasākums gaidāms 3. maijā, kad tiks pasniegtas nozares balvas – Tieslietu sistēmas goda zīmes. Šodienas “Jurista Vārdā” tiek publicēts apbalvoto personu saraksts. Tāpat lasītājiem tiek piedāvāts pārskats par Augstākās tiesas plānotajiem pasākumiem, kas veltīti valsts un Senāta simtgadei.

Lai “Jurista Vārda” lasītāji varētu gūt pārskatu par Latvijas valsts un tieslietu nozares simtgadei veltītajām norisēm un plānot arī savu līdzdalību šajos pasākumos, piedāvājam sarunu ar darba grupas vadītāju – Tieslietu ministrijas valsts sekretāru Raivi Kronbergu.

Kādi būs svarīgākie notikumi Latvijas tieslietu nozares simtgades gadā?

Pirmkārt gribu paust prieku, ka gatavoties svētku gadam sākām tik laicīgi – jau 2016. gadā, kad tieslietu ministrs izveidoja darba grupu. Darba grupai izdevās izveidot nozares pasākumu plānu tā, lai tie viens otru papildinātu un nepārklātos. Mūsu mērķis ir ne vien svinēt svētkus, bet, izmantojot šo jubilejas gadu, pateikties mūsu labākajiem kolēģiem par godprātīgu darbu, dalīties pieredzē un veicināt tieslietu nozares vienotības sajūtu, jo īpaši tāpēc, ka visi esam izvēlējušies strādāt tieslietu jomā, ar savu darbu apliecinot pārliecību par tiesiskumu kā vienu no valsts pamata balstiem.

Simtgades svinības faktiski aizsākās jau pagājušā gada nogalē. Vispirms – 2017. gada novembrī – Latvijas Universitātē notika žurnāla "Jurista Vārds" 1000. numura iznākšanai veltītā konference "Latvijas tiesiskās sistēmas izaicinājumi valsts otrajā simtgadē", kur Latvijas juristi apsprieda mūsu tieslietu nākotnes problēmas un uzdevumus. Decembrī, atzīmējot Latvijas Senāta dibināšanas 99.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties