Dažkārt sabiedrībā valda uzskats, ka ar regulārām fiziskajām aktivitātēm var nodarboties vien tie, kuriem šim nolūkam atrodas pietiekami daudz brīva laika. Taču, aptaujājot juristus, kuri dalās savā pieredzē, atklājas, ka profesionāli ļoti aizņemtiem cilvēkiem brīvais laiks, ko veltīt sev un fiziskajām aktivitātēm, nemēdz tā vienkārši "palikt pāri" pēc visa cita, bet gan tas ir mērķtiecīgi jāatrod un jāizbrīvē, skaidri apzinoties, kādēļ tas ir nepieciešams.
Latvijas Universitātes profesors, LZA akadēmiķis Dr. habil. iur. Kalvis Torgāns:
Patika izkustēties un mēreni pasportot man ir kopš puikas gadiem. Bauskas vidusskolā bija vispārēja atmosfēra, ka katram jēdzīgam puisim vismaz divās disciplīnās jāiegūst vismaz trešā sporta klase, piedevām rosinājumu peldēt, nevis plunčāties Mūsā un Mēmelē sekmēja rajona čempioni peldēšanā – pašu čaļi. Studiju gados braukāju uz nodarbībām divās sekcijās – basketbola un boksa. Kāpēc tāda izvēle, to var izlasīt 2017. gadā TNA izdotajā grāmatā "Kalvis Torgāns civiltiesībās un dzīvē".
Pēdējos gados sakarā ar saspringtu darbu biju atslābis. Taču pirms gadiem trim man uzradās centīgs treneris, uzmundrinātājs un slavētājs. Proti, mobilajā telefonā, ko vasarā nēsāju līdz arī meža skrējienos un parastās pastaigās, "ieviesās" programma health (veselība).
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.