29. Maijs 2018 /NR. 22 (1028)
Notikums
Kāda ir konstitucionālo tiesu situācija un loma globalizētajā pasaulē
Aizvadīts Latvijas jubilejas gada vērienīgākais starptautiskais tieslietu forums
Foto: Aleksandrs Kravčuks

Pagājušajā nedēļā Rīgā pulcējās ievērojams skaits Eiropas valstu ietekmīgāko juristu – uz Satversmes tiesas rīkoto konferenci "Konstitucionālās tiesas loma globalizētajā pasaulē 21. gadsimtā" bija ieradušies Eiropas konstitucionālo tiesu tiesneši, kā arī viņu kolēģi no Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) un Eiropas Savienības Tiesas (EST). Forums uzskatāmi apliecināja ne vien Latvijas konstitucionālās tiesas pilnvērtīgo integritāti Eiropas tiesiskajā telpā (referentu vidū – gan Latvijas, gan citu Eiropas Savienības dalībvalstu tiesneši), bet arī gatavību dalīties ar zināšanām, veicinot likuma varas nostiprināšanos attīstības demokrātijās (uz pasākumu bija aicināti arī konstitucionālo tiesu tiesneši no valstīm ārpus Eiropas Savienības).

Pasākuma uzmanības centrā bija tiesu un sabiedrības un tiesu savstarpējais (vispārējās jurisdikcijas tiesas un konstitucionālās tiesas) dialogs nacionālo valstu ietvaros, kā arī konstitucionālo tiesu domu apmaiņa ar pārnacionālajām tiesām – EST un ECT.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties