3. Jūlijs 2018 /NR. 27 (1033)
Skaidrojumi. Viedokļi
Bez vecāku gādības palikuša bērna nodrošinājuma ar dzīvojamo telpu duālā izpratne
Mg. iur.
Jeļena Puzirevska
Jūrmalas pilsētas domes Īpašumu pārvaldes Dzīvokļu nodaļas vecākā referente 

Ar 2014. gada 22. jūlija grozījumiem likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 14. panta ceturtajā daļā noteikts ierobežojums bērniem bāreņiem vai bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības (turpmāk ‒ bez vecāku gādības palikušam bērnam), saņemt nodrošinājumu ar pašvaldības dzīvojamo telpu pēc 24 gadu vecuma sasniegšanas. Autore saskārusies ar juristu diametrāli pretēju viedokli attiecībā uz nodrošinājuma pienākuma robežu tulkošanu un īstenošanu praksē. Pastāvot iespējai, ka bez vecāku gādības palikuša bērna kā mazaizsargātas personas tiesības var tikt nepamatoti aizskartas, būtiski vērst sabiedrības un atbildīgo institūciju uzmanību minētā apstākļa novēršanai.

Normatīvie akti noteic bez vecāku gādības palikuša bērna tiesības savu sociālo garantiju izmantošanai.

Likuma "Par pašvaldībām" 15. panta pirmās daļas 9. punkts kā vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām nosaka palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem dzīvokļa jautājumu risināšanā.

Likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"1 7. panta trešā daļa paredz, ka personu var reģistrēt vienlaikus divos vai vairākos palīdzības reģistros. Minētā likuma 14. panta pirmās daļas 3. punkts noteic, ka bērni bāreņi un bērni, kuri palikuši bez vecāku gādības un atrodas bērnu aprūpes iestādē, audžuģimenē vai pie aizbildņa, ‒ pēc tam, kad bērns sasniedzis pilngadību un beigusies viņa ārpusģimenes aprūpe, ar dzīvojamo telpu ir nodrošināmi pirmām kārtām. Savukārt likuma "Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām dzīvojamām mājām"2 5.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties