17. Jūlijs 2018 /NR. 29 (1035)
Skaidrojumi. Viedokļi
Maksātnespējas administratora atbildība par nodrošinātā kreditora interešu aizskārumu
14
LL.M
Sergejs Rudāns
Zvērināts advokāts ZAB "Cobalt" 

Augstākā tiesa 2018. gada 21. jūnijā pieņēma spriedumu lietā Nr. SKC-193/2018,1 kurā AS "Danske Bank" (turpmāk – Banka) vērsās ar prasību pret maksātnespējas procesa administratoru Daini Bergmani (turpmāk – Administrators) par zaudējumu atlīdzību vairāk nekā 1,3 miljonu eiro apmērā. Augstākā tiesa atstāja spēkā apelācijas instances tiesas spriedumu, ar kuru Bankas prasība tika pilnībā apmierināta. Cik ir zināms autoram, šī ir pirmā lieta, kurā Augstākā tiesa vērtēja administratora rīcības tiesiskumu sakarā ar nodrošinātā kreditora interešu aizskārumu. Neraugoties uz pastāvējušo tiesas strīdu par nodrošinātā prasījuma atzīšanu, Administrators pārdeva visu parādnieka mantu, iegūto naudas summu sadalīja starp atzītajiem kreditoriem un likvidēja parādnieku. Šo darbību rezultātā Banka palika bez naudas, kaut arī par labu tai bija reģistrētas pirmās kārtas ķīlas. Šajā lietā Augstākā tiesa izteica vairākas atziņas, kas stiprinās tiesiskumu maksātnespējas jomā un ļaus efektīvāk aizstāvēt nodrošināto kreditoru intereses maksātnespējas procesos.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
14 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
17. Jūlijs 2018 / 21:34
4
ATBILDĒT
Man pēc tā visa ir tikai viens jautājums -kur skatījās tiesa un Maksātnespējas kontroles dienests, kādēļ administrators netika laikus "noņemts no trases" vai apturēts?! Šis process notika vairākus gadus. Kāpēc vispār bija jānonāk līdz tādu zaudējumu nodarīšanai kreditoram un arī zaudējumu piedziņai no administratora, kuram nebūs tādas naudas, ko samaksāt. Kādēļ līdz tādām galējībām vispār bija jānonāk?! Ko tas liecina par uzraudzību?!
Jurčiks > Magone
23. Jūlijs 2018 / 15:03
1
ATBILDĒT
Magone, sveicieni vārda dienā! :)
A.S. > Magone
18. Jūlijs 2018 / 13:10
10
ATBILDĒT
Magone, laiks izkāpt no iedomātās ideālās pasaules, kurā taisnīgums iestājas uz pirmo pieprasījumu un kur visi likumi darbojas tā, ka jebkura netaisnība tiek novērsta jau preventīvi. Reālajā pasaulē par tiesībām ir jācīnās! Iesaku palasīt Robertu Jēringu, kuram bija saprašana šajā jautājumā.

Tāpēc man ir patiess prieks, ka šī lieta nebeidzās, kā daudzas citas, kad aizskartais ierāva asti kājstarpē un, rētas (patiesībā nobrāzumus) laizīdams, nolīda maliņā. Visu cieņu Danske Bankas filiāles vadībai, kura gāja uz principu līdz galam!

Tā arī ir normāla tiesību attīstība - caur cīņu par tiesībām. Latvieši pieraduši, ka tiesības top birokrātu kabinetos un tiek "nolaistas" no augšas. Kamēr būs šī te kalpu izpratne par tiesībām, tikmēr tā arī paliksim - kalpu tauta.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 11
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Maksātnespējas likums
— likumi.lv —
Civilprocesa likums
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties