7. Augusts 2018 /NR. 32 (1038)
Skaidrojumi. Viedokļi
Maksātnespējas un bankrota procesa administrēšanas problēmas Eiropas Savienības Tiesas skatījumā
1
Ingrīda Labucka
Eiropas Savienības Tiesas Vispārējās tiesas tiesnese 

Pēc Eiropas Komisijas aplēsēm, pašreiz Eiropas Savienībā (turpmāk – ES) puse no uzņēmumiem izdzīvo mazāk par pieciem gadiem. Kopš ekonomikas krīzes kulminācijas 2009. gadā ir pieaudzis komercsabiedrību maksātnespējas gadījumu skaits, un tas joprojām ir liels, lai gan šķiet, ka pašlaik šī tendence ir mainījusies. Vairākās dalībvalstīs ir vērojama arī tendence pastāvētspējīgus uzņēmumus, kas nonākuši finansiālās grūtībās, virzīt uz likvidāciju, nevis agrīnu pārstrukturēšanu. Tiek lēsts, ka ES ik gadu 200 000 (jeb ik dienu 600) uzņēmumu tiek likvidēti bankrota dēļ un tas izraisa 1,7 miljonu darba vietu zaudēšanu. Katrs ceturtais no tiem ir pārrobežu maksātnespējas gadījums, proti, gadījums, kad ir iesaistīti kreditori un parādnieki no vairākām ES dalībvalstīm. Šī tendence īpaši ir novērojama nelielās valstīs, tādējādi tiešā veidā attiecas arī uz mums.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Nu gan
8. Augusts 2018 / 08:54
0
ATBILDĒT
Visu cieņu autorei, tomēr ļoti pārsteidz gala secinājums, ka Latvijai jāstiprina kvalifikācijas, apmācības un amatā iecelšanas prasības, jo tās mums ir visstingrākās visā ES. Arī Latvijā nav citas profesijas, kurai būtu augstākas prasības kā administratoriem, kuriem eksāmens jākorto reizi 2 gados. Nekas tāds nav jādara nevienai citai profesijai. Tas ir stipri dīvaini, ka, piemēram, tiesnešiem, kuriem ir stipri lielāka loma tiesiskuma un valsts ekonomiskās izaugsmes viecināšanā, ir daudz zemākas prasības. Vai, piemēram, ārstiem, kuriem jārūpējas par cilvēku dzīvībām. Un kas ir pats "interesantākais", pie šīm augstajām prasībām Latvijā pagaidām nav sistēmas, kas nodrošinātu to, ka administratori tiek pie procesu administrēšanas atbilstoši zināšanām un pieredzei. Direktīva cerams kaut ko liks izmainīt, jo citādi ir stipri ačgārni pie mums te ar to it kā nejaušo rindas kārtību, kura, kā šķiet, nemaz tik nejauša arī nav...
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties