4. Septembris 2018 /NR. 36 (1042)
Skaidrojumi. Viedokļi
Latvijas Centrālās padomes 8. septembra deklarācijas valststiesiskā nozīme
1
Dr. iur.
Jānis Pleps
Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents 

Latvijas nacionālās pretošanās kustības vēsturē līdz šim salīdzinoši mazu uzmanību ir izpelnījusies Latvijas Centrālās padomes 1944. gada 8. septembra Deklarācija par Latvijas valsts atjaunošanu1 (turpmāk – Deklarācija).2 Pirmajos pētījumos par Latvijas Centrālās padomes (turpmāk – Padome) nozīmi Deklarācija citēta, īpaši neanalizējot tās tapšanas kontekstu un nozīmi.3 Savukārt Padomes dalībnieku atmiņās Padomes 1944. gada 8. septembra sēde un tajā pieņemtā Deklarācija ir atspoguļota ārkārtīgi skopi.4

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Egils Levits
4. Septembris 2018 / 17:44
2
ATBILDĒT
Latvijas valsts konstitucionālā bāze ir plašāka kā tikai Satversme. Tur, cita starpā, pieder arī (atsevisķi noteikumi) no TP 17.11.2018 platformas, 4.5.1990 Deklarācijas par Neatkarības atjaunošanu, 21.8.1991 konstitucionālā likuma, akti par pievienošanas ES, 18.2.2012 tautas nobalsošanas lēmums par valsts valodu, iespējams, vēl daži akti un dokumenti. Šie valsts pamati plašākā izpratne (kas ir juridisks jēdziens) ir vēl jāanalizē tuvāk. Tur noteikti pieder arī pēdējos gados izkristalizējusies pamatnormas teorija (Latvija ir demokrātiska, tiesiska un nacionāla valsts). Latvijas valststiesību zinātne un valstsmācība ir vēl jaunas zinātnes apakšnozares, un kuras tikai laika gaitā atpazīst un izzina mūsu valsts pamatus. Šī raksta autors pārliecinoši pierāda, ka tur pieder arī šī LCP 8.9.1944 Deklarācija.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties